DİĞER HABERLER

Yaşama Dair...

Tufi bu haftadan itibaren Cosmoturk okurlarıyla buluşuyor. Tufi'nin ilk yazısını okumak için tıklayın.
 
   
 
 
     
Bu haftadan itibaren yaşama dair bilgi,tecrübe anı veya güncel olayları sizinle paylaşıp tartışacağız.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunup, birbirimize bir şeyler öğretmeye, gülmeye, eğlenmeye, kederlenmeye,
yardımlaşmaya kısaca paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca piyasaya yeni çıkan yada yakında çıkacak olan kitap, müzik, dvd ürünleri ile ilgili bilgi vermek yorum yapmak ve size tanıtmak, böylece almayı düşündüğünüz ürünlerde bir parça katkı yaparak işinizi kolaylaştırmak istiyorum.

Öncelikle gerek ekonomik, gerekse yaşam temposu yüzünden ihmal ettiğimiz kitap okuma alışkanlığımızı tekrar canlandırmak amacı ile yeni çıkan kitaplara bir göz atalım.

Fantastik Filmler (Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya) Pete Tombs imzasıyla Kabalcı yayınlarından çıktı. Kitap ucuz bütçeleri, garip konuları hayal gücünü zorlayan sahneleri nedeniyle film eleştirmenleri tarafından ciddiye alınmayan karate filmleri,vampirlerin,
kurtadamların, garip yaratıkların kol gezdiği korku filmleri, erotik denemeler, mantık sınırlarını zorlayan filmler hakkında geniş bir kaynak sağlıyor. Böyle filmlerin sinemayı bu gün geldiği konuma ve kitleleri peşinden koşturan bir endüstri haline getirmesine neden olan hayaller olduğunu düşünürsek ilginç bir kitap olduğunu söyleyebiliriz.Düşünsenize eğer ucuz Dracula filmleri,Godzilla’lar ya da Dünyayı Kurtaran Adam’lar olmasaydı şu an zevkle seyrettiğimiz filmler olabilirmiy di?

Ali ve Nino Kurban Said imzasıyla Everest Yayınlarından çıktı. Bakü’de doğup Avrupa’da yaşayan Lev Nussimbaum ile Avusturya’lı Barones Elfriede Ehrenfels’in birlikte "Kurban Said" adını kullanrak yazdıkları varsayılan kitabın hangi bölümünün kimin kaleminden çıktığı henüz yanıtlanamamış. Kitap ilk kez 1937’de Viyana’da yayınlandığı zaman yüzyılın ölümsüz aşk romanlarından biri olarak değerlendirilmiş, hatta Romeo Juliet, Rüzgar Gibi Geçti, Dr Jivago gibi ölümsüz aşk romanları ile kıyaslanmış...

Müzik kısmına gelince bu haftanın bence en önemli haberi Büyük yankılar uyandıran, bir daha yapılabir mi diye düşünülen Lord of The Rings filminin Trilogy Soundtrack Set’inin piyasaya çıkması. Şimdiye kadar çıkan Lord of The Rings soundtrack’lerinin yanında koleksiyoncular için çok özel olan filmin karakterlerinden oluşan 18 koleksiyon kartı sunuluyor.

İkinci ürünümüz Chansons Pour Aimer Vol 1.İçinde Gilbert Becaud’dan, Edith Piaf’a, Yves Montand’tan Mouloudji’ye kadar pek çok ünlü Fransız yorumcunun olduğu harika bir nostalji albümü...

Ve DVD. Şüphesiz haftanın en önemli ürünü 7 Nisan itibarı ile piyasaya çıkacak olan Asmalı Konak dvd'si.Türkiye sinema tarihini en büyük açılışını yapan, 2003 yılının en çok iş yapan, Türk tv tarihini en fazla rating alan dizisinin sinema filmi dvd formatında satışa sunuluyor. İçindeki özel seçenekler menüsü ile birlikte arşiv yapabileceğiniz bir ürün 2 DVD olarak çıkıyor.

İkinci ürünümüz Fiddler on the Roof (Damdaki kemancı). En iyi film ve En iyi Yönetmen olmak üzere 8 Akademi Ödülü adaylığı bulunan film yoksul bir sütçünün Çarlık Rusya’sının zulüm iktidarına dayanmasını sağlayan sevgi, guru ve inancının hikayesi. Ek olarak filmin "If I Were a Rich Man" şarkısı oldukça ünlü olmuştur.

Evet şarkıda dediği gibi eğer zengin bir insan olsaydık neler yapardık değil mi? Ama zenginlik neleri sağlar neleri sağlayamaz. Her şeye yeter mi? Siz ne dersiniz?

İsterseniz haftaya bunu tartışalım.Ah bir zengin olsaydım; yazıp bana görüşlerinizi gönderirseniz sevinirim...

braveshadow@hotmail.com

Bol kitap, müzik ve film dolu bir hafta dilerim…

Tufi

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>