DİĞER HABERLER

Yönder Okulları Açılıyor!...

Yönder okulları Prof. Dr. Üstün Dökmen liderliğinde açılıyor.
 
   
 
 
     

EĞİTİM DÜNYASINA SINAV SİSTEMİNE KARŞI ÇIKAN ALTERNATİF BİR MODEL GELİYOR

Psikolojik danışma ve rehberlik alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan Prof. Dr. Üstün Dökmen, Küçük Şeyler Anaokulu projesinin ardından eğitim dünyasına yeni bir okul kazandırıyor. YÖNDER Okulları, sınav karmaşasına ve ezberci eğitim sistemine karşı bir alternatif sunmak üzere İstanbul Ataşehir’de faaliyete geçiyor. Okul, Haziran ayının ilk haftasından itibaren ilköğretim döneminin ilk beş sınıfı için kayıt almaya başlıyor.

Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil, 2006 yılında kurdukları Küçük Şeyler Anaokulu’nun ardından, İstanbul Ataşehir’de faaliyete geçen YÖNDER Okulları ile eğitime yeni bir anlayış getiriyor. İlk kayıtlarını 2011- 2012 eğitim öğretim dönemi için Haziran ayının ilk haftasından itibaren alacak olan YÖNDER Okulları, ilk etapta ilköğretim döneminin ilk beş sınıfına öğrenci kabul edecek.

“SINAV DÖNGÜSÜNÜ KIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

YÖNDER Okulları’nda yaratıcılığı öldüren ezberci, sınava dayalı sistem yerine, çocukların çok yönlü gelişimini destekleyen bir model hayata geçireceklerini belirten Prof. Dr. Üstün Dökmen şunları söyledi:

“Psikoloji ve eğitim alanında uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimlerimizle, özel okul dünyasında kaliteli ve farklı bir seçenek oluşturacak Yönder Koleji’ni açıyoruz. Okulumuzda çok yönlü gelişimi destekleyen bir modeli hayata geçiriyoruz.

Okullarımızda klasik eğitim kavramlarını çağdaş eğitim yaklaşımıyla yeniden tanımlıyoruz; öğretmen öğrencilerin ilgi, merak ve motivasyonunu artıran, öğrenme sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik eden, öğrenci ise öğrenme sorumluluklarını alan, araştıran, fikir ve projeler üreten bir rol üstleniyor.

BİLİM KURULU ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİ BİR MODEL HAYATA GEÇİYOR

Bilim Kurulu, eğitim sisteminin dünyadaki gelişmelere göre güncellenmesi ve zenginleştirilmesini sağlamak, her türlü eğitim ve yönetim uygulamalarını değerlendirmek ve geliştirmek, YÖNDER Okulları’nın yurt içi ve yurt dışındaki sertifikasyon ve akreditasyon çalışmalarına rehberlik etmek amacıyla ülkemizin seçkin bilim, sanat ve spor adamlarından oluşturulmuştur. YÖNDER Okulları Bilim Kurulu üyeleri arasında Prof. Dr. Üstün Dökmen, Uzm.Psk. Süleyman Hecebil, Prof. Dr. Zehra Dökmen, Sunay Akın, Prof. Dr. Ahmet İnan, Doç. Dr. Tülin Sağlam, Prof. Dr. Mehmet Kapaklı, Prof. Dr. Tanju Gürkan, Prof. Dr. Mehmet T. Zeyrek, Dr. Neşat Karakelle ve İdil Türkmenoğlu yer almaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>