DİĞER HABERLER

Zorlu arazide gerçek bir şampiyon!

Porsche Cayenne yoldaki benzersiz performansı, offroad kabiliyetini hiçbir şekilde azaltmadan sizi heyecanın doruklarına ulaştırır. Ayrıntılar için tıklayın...
 
   
 
 
     
Aksine Cayenne temel ayar konumunda bile gerçek bir arazi şampiyonudur. Akıllı dört tekerden çekiş sayesinde Cayenne çekiş sistemlerinde herhangi bir değişiklik gerektirmeksizin ufak tefek offroad şartları ile baş edebilir.

Zorlu arazide sürüldüğünde ise Cayenne, dağıtıcı dişli kutusuna standart olarak entegre edilmiş Porsche Traction Sistemini kullanır: Bu redüksiyon dişli kutusu, en aşırı arazi sürüşü manevraları için bile yeterli olan 2.7: 1 tahvil oranına sahiptir.

Orta konsoldaki iki konumlu bir anahtarla düşük kademe (low range) modunun aktif duruma geçirilmesi ile otomatik olarak birçok kumanda sistemi arazi şartları için hazırlanır: PTM arazide sürüş için uygun olan tahvil oranına geçer ve diferansiyel kilitleri için özel bir offroad kumanda programını aktif duruma geçirir, PSM çekişe yönelik offroad ABS ve ABD sistemine geçer ve Cayenne Turbo’daki havalı süspansiyon otomatik olarak offroad sürüş seviyesine çıkar.

Gerçekten de Porsche, bir merkezi offroad düğmesi ile kumanda edilen ve böylece zorlu arazide sürüş sırasındaki kumanda hataları riskini azaltan bu sistem kombinasyonunu sunan ilk otomobil üreticisidir.

Cayenne’in standart olarak sunduğu bu benzersiz offroad sürüş karakteristikleri bile daha da arttırılabilir: Arazi, münferit tekerleklerin yolla teması kaybolacak kadar zorlu hale geldiğinde dört tekerden çekiş sisteminin direkt, rijit bağlantısı sizi hareket ettirmeye devam eder. Örneğin offroad düğmesine ikinci bir kez basıldığında önden arkaya %100 diferansiyel kilidi aktif duruma geçirilir ve tırmanma sırasında Cayenne Turbo’ya standart donanımdaki havalı süspansiyonu daha da etkili bir şekilde yardımcı olur.

273 milimetre veya 10.75" sürüş yüksekliğine sahip özel offroad modunda eğim açısı, Cayenne’in dik rampalarla bile baş edebilmesini sağlayacak şekilde önde azami 32° ve arkada 27° dir. 25° lik rampa açısı akslar arasında karoserinin yere değmesini engellediğinden, aşırı dik sırtların bir tarafından diğer tarafına geçmek bile gerçek bir engel değildir. Her iki model de, derinliği yarım metreye (özel arazi seviyesine ayarlandığında 556 milimetre veya 22") kadar olan ırmaklardan, vs. geçmek için mükemmel şekilde donatılmıştır. Bu, özel bir sızdırmazlık konsepti ile yukarıya çıkan bir emiş bacası, yükseltilmiş şanzıman havalandırma deliği ve marşpiyelerin tam bir yalıtımı sayesinde sağlanmıştır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>