DİYET

Çok Su İçmek Faydalı Mı?

Her ne kadar su içmenin güzelliğimiz ve sağlığımız için çok önemli olduğuna inansak da, uzmanlar bu konuda farklı düşünüyor.
 
   
 
 
     

NE KADAR SU İÇERSEM, CİLDİM O KADAR PARLAR

Hayır parlamaz, çünkü su içmek cildinizi nemlendirmez... Cildin görünen ve koruyucu katmanı en üst yüzeyidir ve bu yüzey hiçbir zaman nemini kaybetmez. Cildinizin parlak görünmemesinin susuzlukla hiçbir alakası yoktur.

SAĞLIKLI OLMAM İÇİN ÇOK SU İÇMEM GEREKİR

Vücudumuza yeterli miktarda sıvı ve sulu besin aldığımız sürece su içmemize gerek yok. Ağırlıklı olarak salata, meyve ve sebzeyle beslenirseniz, çok su tüketmenize gerek kalmaz.

GÜNDE 2 LİTRE SU İÇMELİYİM


Zaten bu 2.5 litrenin 1 litresini yediğimiz yiyeceklerden alıyoruz. Geri kalan 1.5 litrenin de mutlaka su olması gerekmiyor. Alkol ve koyu kahvenin dışındaki sade kahve, çay gibi tüm içecekler, bu 1.5 litrenin içinde sayılabilir.

ÇOK SU İÇERSEM SİVİLCE VE LEKELERİM GEÇER

Yeterli miktarda su tüketmek sizi genel anlamda sağlıklı kılar ve cildiniz için de yararlıdır. Ama hormonal dengesizliğin sonucu olan sivilceler üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

ÇOK SU İÇERSEM KİLO VERİRİM

Belki midenizi biraz dolduracağı için daha az yemenizi sağlayabilir ama kilo vermenize kesinlikle bir katkısı olmaz.

ÇOK SU İÇENLER DAHA İYİ GÖRÜNÜR

Çünkü bol su tüketmeye çalışan insanlar genellikle doğru beslenmeye, sigara ve alkol kullanmamaya, egzersiz yapmaya ve uyku düzenlerine daha çok özen gösterirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>