DİYET

Geninize Uygun Diyetinizi Hazırlayın

Hızlı diyet mücadelecileri, rahatlayın ve bir nefes alın çünkü kilo almak ya da zayıflayamamak sizin suçunuz değil, genleriniz suçu…
 
   
 
 
     

İnsanlar 6 ayrı gen tipine ayrılıyor. Gen tipinizi belirlemek için herhangi bir kan testine ihtiyaç duyulmuyor. Fiziksel özelliklerimiz, vücut şeklimiz, sağlık problemlerimiz bize hangi sınıfa girdiğimiz hakkında yeterli ipucu veriyor.

GEN TİPLERİ

AVCILAR


İnce, uzun, sinirli, yüksek adrenalin üreten kişiler, genelde alerjik yapıda olurlar ve astım eğilimlidirler.

Gluten açısından zengin bir diyet uygulamalılar. Biftek, kuzu eti, sert peynir, esmer pirinç, enginar, brokoli, üzüm tercih etmemeliler. Fındık, fıstık çeşitleri, bakliyat, insülini tetikleyen gıdalar, beyaz ve yumuşak peynirden kaçınmalılar.

TOPLAYICILAR

Yemeseler bile şişmanlığa ve eğilimli ve kilolu olmasalar bile geniş gözüken obezite eğilimli insan tipidir. Glisemik endeksi düşük gıdalarla beslenmeliler, posalı yiyecekler, sebze, meyve, kepekli gıdalar tercih etmeliler. Mezgit balığı, kuzu eti, hindi eti, yumurta, dil balığı, lor, keten tohumu, ceviz iyi gelir. Kızarmış ve mikrodalgada yapılmış yiyeceklerden kaçınmalılar.

SAVAŞÇILAR

İnce, uzun ve genç yaşta sağlıklı, orta yaşta sağlık problemleriyle karşılaşan insan tipidir. Vejeteryan ağırlıklı beslenmeliler ve glisemik endeksi düşük gıdalar yemeliler. Deniz ürünleri, lor, yerfıstığı, ceviz, karnabahar iyi gelir. Glisemik endeksi yüksek gıdalar, beyaz ekmek, makarna, yüksek yağ içeren yiyecekler ve etlerden kaçınmalılar.

GÖÇEBELER


Geniş kemik yapısı ve uzun bacaklar, hassas bağışıklık sistemi…

Kırmızı et ve yağ asidi yüksek balıklar; uskumru, palamut, somon gibi yiyecekler yemeliler. Biftek, dana ciğeri, havyar, kalkan, ringa balığı, lor peynirini tercih etmeliler. Buğday, çavdar, arpa, yulaf, bisküvi, darı gibi gluten içeren yiyeceklerden uzak durmalılar.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>