DİYET

Zayıflama Çayı Hazırlamanın Püf Noktaları

Zayıflamak adına nerdeyse denemediğimiz yöntem kalmadı diyorsanız birde zayıflama çayları içmeyi deneyin.
 
   
 
 
     

Marketlerde satılan poşet form çaylarından alabileceğiniz gibi, aktarlarda satılan beşi bir yerde zayıflama çayı veya ayrı ayrı satılan, zayıflamaya yardımcı olan bitkilerden alarak kendiniz evde belli oranlarda kullanarak da zayıflama çayınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak hazırladığınız zayıflama çayınızdan verim almak istiyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Zayıflama çayı hazırlamak için adım atmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, bitkisel çay demlemenin doğru şekilde yapılması amacınıza ulaşmanızda en önemli adımdır

Kesinlikle 80 dereceden fazla sıcaklıkta kaynayan suya bitkisel zayıflama çay poşetinizi atmayın. Zira yüksek ısıdaki suya atılan bitkisel zayıflama çayınızın içindeki bütün mineraller yok olacaktır.

Zayıflama çaylarınızın demleme süresini 15 dakikadan az tutmayın. Zira 15 dakikadan az demlenen zayıflama çayları zayıflamanıza hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Demlemeye bıraktığınız zayıflama çayınızın ağzını mutlaka kapatın. Eğer çaydanlıkta değil de bardak demlemeye bıraktıysanız bardağın ağzını çay tabağı gibi bir şeyle mutlaka kapatın. Çünkü ağzı açık bırakılan bir çay asla faydalı şekilde demlenmiş olmaz. Hazırladığınız zayıflama çayınızın içine asla şeker koymayın çünkü zayıflamanın tam aksine hızla kilo almanıza sebep olacaktır. Tadı acı geliyorsa yapay tatlandırıcılardan 1 ya da 2 tane atabilirsiniz.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>