EVLİLİK

Evlilik Popüler Olacak

Neden mi evlilik daha popüler olacak?
 
   
 
 
     

Geçmişin görücü usulü evlilik anlayışı, internetle beraber modern çağa ayak uyduruyor. Karakterinize ve isteklerinize göre, size en uygun kişiyi bulan bilimsel evlilik sitesi beyaz atlı prensinizi bulmanız mümkün.

Hızla değişen bir dünyada hiçbir şey eskisi gibi kalmıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte yaşam stilimizin de buna ayak uydurması kaçınılmaz. Bunu, cep telefonu örneğinden yola çıkarak da anlayabiliriz. 15 yıl önce çok az kişi cep telefonuna sahipti. Bugün tuvaleti olmayan köy evlerinde insanlar adeta cep telefonsuz yaşayamıyor. Dün karşı olduğumuz şeylerle ilgili algılarımız değişip, yenilenen dünyada var olmaya çalışırken değişim hız kesmiyor ve tüm yargılarımızı tekrar gözden geçirme gereği duyabiliyoruz.

NEDEN Mİ EVLİLİK DAHA POPÜLER OLACAK?

Dünyadaki rakamlara bakarsanız evlilik sayıları artıyor. Dünyada krallıklar yıkılıyor, yönetimler değişiyor ama tarihsel olarak Roma döneminden beri, bu formatta devam eden tek kurumsal yapı evlilik ve eminim ölene kadar da bu kurumsal yapı dünyadaki birçok değişime rağmen ayakta duracak.

Ama şöyle bir durum da var; ülkemizde eğitimli grup insan daha geç evleniyor ve metropolleşmeyle birlikte sosyal olarak tanışma imkânları azalıyor. Bunun yanı sıra beklentiler arttı ve olumsuz durumların abartılmasıyla bütün çiftler boşanır, her erkek aldatır gibi bazı yargılar yerleşti. Şu an evlenmeyen bu grup güvensizlikleriyle, korkularıyla yaşayıp evliliğe sıcak bakmıyorlar. Ama ilerleyen yıllarda, evlenmeden 40’lı yaşlara gelen bu jenerasyon, evliliğin o destek sağlayan yapısının ihtiyacını hissedecek ve biz evlenmedik şunlar eksik kaldı şeklinde deneyimlerini aktarmaya başlayacak. Bunları fark eden genç jenerasyon da eksik olanı arayacak ve evliliğe daha sıcak bakacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>