EVLİLİK

İstanbul Düğün Merkezi Oluyor

Yabancı ülkelerden birçok işadamı, dünyaca ünlü devlet başkanları ve sanatçılar düğün organizasyonu ve önemli davetler için özellikle İstanbul’u seçiyor.
 
   
 
 
     

Türkiye'de Papa XVI. Benedict, George Bush, Tony Blair, Chirac, Berlusconi, Schröder, Aliyev, Condoleezza Rice gibi pek çok önemli misafiri ağırlamasıyla bilinen KM Events'in sahibi Meltem Bayazıt Tepeler, 2014’ün Türkiye için organizasyon ve düğün sektörünün patlama yılı olacağını belirtiyor.

20 yıldır sektörde yer alan ve dünyaca ünlü organizasyonlarına imza atan Meltem Bayazıt Tepeler, Türkiye’de düğün endüstrisinin önceki yıllarda ‘süslemecilik’ olarak anıldığını, artık endüstrinin ciddiye alınan ve Türkiye ekonomisi için katkıları olan bir sektör haline geldiğini vurguluyor. Aynı zamanda Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği başkanı olan Tepeler “Türkiye’de etkinlik sektörü 500 milyon doları bulurken, evlilik ve düğünün payı ise 250 milyon dolar civarında. Dünyada 170 milyar dolarlık bir endüstri var. Türkiye’de de son 15 yılda sektör çok hızlı büyüdü. Yabancıların düğünleri için İstanbul’u seçmesiyle gelişim hızlandı. Özellikle bu yıl Türkiye’de düğün yapmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla, özellikle Avrupalı, Azeri ve Hintlilerden ciddi bir talep söz konusu.” diyerek dünyadaki düğün ve organizasyon endüstrisinin İstanbul'a kayacağını belirtiyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>