GÜZELLİK

Bioque Serum XL Türkiye’de

Hollywood yıldızlarının tercihi, botox alternatifi krem Bioque Serum XL Türkiye’de...
 
   
 
 
     

Vücut hücrelerinin yenilenmesi ve canlandırılması konusundaki araştırmaları ile ünlü Amerikan markası Bioque’nun ürünleri Dormed İlaç ve Medikal tarafından Türkiye’ye getirilmeye başlandı. İlk ürün olarak Hollywood yıldızlarının da tercihi olan botox alternatifi krem Bioque Serum XL’i eczanelerde 154.50 YTL’den satışa sunuldu.


1994 yılında Nobel Tıp Ödülü’ne aday gösterilen Dr. Martin Rodbell’in hücre içi süreçler, hücreler arası etkileşim ve çevre faktörlerinin bu süreçlere etkisi konusundaki çalışmaları ışığında geliştirilen Bioque ürünleri, yaşlanma ve cilt hasarı konularında daha önce varılmamış bir düzeyde başarı sağladı. Kırışıklıklara karşı geliştirilen Bioque Serum XL de Argireline kullanımı ile benzersiz bir sonuç sağlıyor. Cildin doğal yapısı ve dış etkenlerin de etkisiyle karşı karşıya kaldığı yaşlanma sürecinde, olumlu etkiler sağladığı araştırmalarla kanıtlanmış olan Bioque Serum XL, cildi kollajenden zengin hale getirerek ve elastin lifleri koruyarak yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini en aza indiriyor.


Hale Barry, Julia Roberts, Kim Carrol, Sarah Jessica Parker gibi Hollywood yıldızlarının da tercihi olan ürün hakkında bilgi veren Prof. Dr. Emiroğlu, yaşlanma sürecinde cildin kırışmasını durdurmanın mümkün olmadığını; ancak yapılacak tıbbi ve medikal müdahalelerle etkilerin azaltılmasının söz konusu olduğunu söyledi. Bu süreçte kişinin cilt yapısının ve yaşam tarzının çok etkin olduğunu ve etkilerin kullanan kişilerde farklılık göstermesinin doğal olduğunu belirtti. İfadeyi donuklaştıran operasyonları doktor olarak uygun bulmadıklarını söyleyen Emiroğlu, “İfade kaybına uğratan estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında enjeksiyonsuz bir uygulama olan Serum XL çok daha başarılı, üstelik daha ekonomik” dedi.

Bioque Teknolojisi
Hücre içi süreçler, hücreler arası etkileşim ve çevre faktörlerinin bu süreçlere olan etkisi konularındaki anlamlı katkılarını takiben Marty Rodbell (1994 Nobel Tıp Ödülü Adayı), bu deneyimlerini, Bioque’nun vücut hücrelerinin beslenmesi, canlandırılması ve optimum faydanın sağlanması arayışında paylaştı.
Sonuç olarak, Bioque bilim adamları yaşlanma ve cilt hasarı konularında daha önce varılmamış bir düzeye varmayı başardılar. Bu birliktelikten doğan yenilikçi bilimsel protokollerle Bioque, deri içindeki kollajen ve elastin liflerinin oluşumuna büyük katkıları olabilecek basit, doğal bazlı bileşken teknolojilerini ortaya çıkardı. Bu buluş, deri hücrelerinin çevresel toksinlerden korunmasının yanı sıra, normal hücresel süreçlerinin de beslenmesinin ve geliştirilmesinin de mümkün olabileceğini ortaya çıkardı. Sonuç? Daha az kırışıklık.
Bugüne dek, oldukça başarılı sonuçlar alındı. Kültüre edilmiş insan hücrelerinden yararlanarak, deri kalınlığını sinerjik olarak artıran, aynı zamanda eriyebilen kollajen yapısındaki yıpranmayı önleyen aktif maddelerden oluşan yeni kombinasyonlar ortaya çıkarıp, izole ettik. Bioque cilt bakım ürünlerindeki bu bileşimlerin düzenli olarak kullanılması, sonuçta, daha iyi beslenmiş, sağlıklı, daha kalın, daha elastik ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bioque programının uygulanmasını takiben kısa bir süre sonra, cerrahi müdahalelere ve yabancı madde ve toksinlerin enjekte edilmesine gerek kalmaksızın kırışıklık ve çizgiler azalacaktır.
Yakın geçmişte, Bioque araştırmalarını kanserli hücrelerin gelişimini önleyici ve cinsel sağlığı geliştirici ürünlere yöneltti. Bu konular, sağlıklı ve iyi işleyen bir insan vücudu için önemli konulardır.

Bioque Teknolojisi cildi nasıl güzelleştirir?
Besleyici ve koruyucu etken maddelerin mükemmel bir bileşimi doğrudan deri üzerine etki ederek serbest radikalleri eritir ve kollajenin üretimini artırarak sürekli kılar. Kolayca emilir ve nemi korur, bu sayede dış derinin hemen altındaki yapılarda oluşabilecek zayıflıklar ve boşluklar en aza inecek şekilde cilt dolgunlaşır ve sıkılaşır. Bioque’nun sürekli kullanımı yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini, cildi kollajenden zengin hale getirerek ve elastin lifleri koruyarak, en aza indirir. Yaşlanma sürecini durduramayız. Ancak cildin biyomekanik özelliklerini geliştirebiliriz. Bu sayede olumsuz sonuçlar belirgin biçimde ortadan kalkar.

Bioque Serum XL’in etken maddesi Argireline, Botox’a enjeksiyonsuz bir alternatiftir ve benzer sonuçlar elde edilebilir. Yaşınız ilerledikçe vücudunuzda daha fazla serbest radikal üretildiğinden, kırışıklıklar da sayıca artar ve daha derinleşir. Serbest radikallerin derinin ana yapısını oluşturan elastik ve kollajen liflerle kurduğu çapraz bağları çözerek veya oluşmasını engelleyerek derinin destek yapısı güçlendirilebilir ve derin kısımlarda oluşabilecek boşluklar önlenerek kırışıklıkların gelişimi engellenebilir. Bioque ürünlerinin etki mekanizması bu yolla gerçekleşir.
Bioque Serum XL®,in Botox® a göre en önemli avantajı, cilt bakım ürünlerinin etken maddelerinin vücudun hiçbir bölgesi için zararlı olmamasıdır. Bunun anlamı, bu ürünlerin vücudun her yerinde güvenle ve risksiz kullanılabilir olmasıdır. Elde edilecek sonuç ise aynıdır, hatta serbest radikallerin etkilerini azalttığından daha kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.


Etkinin kalıcı olduğunun gözlenebilmesi için 1, 5 ve 10 yıl sonraki değişikliklerin karşılaştırılması gereklidir. Uzun vadedeki bu kalıcı etkilerin yanısıra Bioque Serum XL, içerdiği ARGIRELINE dolayısı ile deri altı kaslarında bir gevşeme yarattığından, kısa vadede de Botox benzeri sonuçlar elde edilmesine neden olmaktadır.

• Kırışıklıkların, genellikle 30 gün gibi kısa bir sürede kaybolmasını sağlar.

• Deriye topikal olarak uygulanır ve yüz kaslarını paralize eden iğneli uygulamaları ya da toksinleri içermez. İğneli uygulamara göre, daha ekonomik ve daha güvenlidir.

• Bioque Serum XL derinin derin katmanlarına erişebilmek için özel olarak geliştirilmiş vektör taşıma sistemi ile yüzdeki deriye penetre olacak şekilde geliştirildi.

• Bioque Serum XL iki çeşit aktif maddeyi derinize uygular: aktif maddelerden biri Argireline, Botox gibi yüz kaslarınızı gevşeterek, derinizdeki boşlukların dış katmanlarda kırışıklık olarak ortaya çıkmasını engeller; diğer aktif madde kollajen sentezini artırarak uzun vadede kırışıklıkları elimine etme amacıyla derinizin hasar görmüş yapısının tedavisini ve yeniden yapılanmasını sağlar.

• Bioque Serum XL, biyolojik olarak yararlılığı kanıtlanmış, kırışıklıkları azalttığı klinik çalışmalarla kanıtlanmış ve yüksek bütçeli bir peptiti %20 oranında içerir.

• Tüm Bioque cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi, Bioque Serum XL de bilimsel verilerle desteklenmektedir. İçeriğinde bulunan maddelerin etkinliğini belirleyen bilimsel yöntemler, Tıp ve İnsan fizyolojisine katkılarından dolayı Nobel ödüllü bilim adamı tarafından geliştirilmiştir.

• Bioque Serum XL, kırışıklıklara kısa ve uzun vadeli çözümler sunar.Kırışıklıklar neden oluşur, alınabilecek önlemler nelerdir?
Kırışıklık, buruşukluk ve ciltte oluşabilecek diğer birçok estetik sorunun temel nedeni; toksik serbest radikallerin derinin derin katmanlarının temel yapısını oluşturan kollajen ve elastik liflere bağlanması sonucunda bu destek yapının formunu yitirerek gözenekli hale gelmesine ve elastikiyetini yitirmesine neden olmasıdır.
Deri tabakasının altında bulunan kaslar ki, bunun en belirgin örneği yüzdeki mimik kaslarıdır, kasıldıklarında elastikiyetini yitirerek gözenekli hale gelen deride kasılma sonucunda çöküntüler oluştururlar ve derinin görünen dış tabakasının da bu boşlukların içine doğru gömülmesine ve kalıcı kırışıklıklara neden olurlar. Normal şartlarda geri dönüşümlü olan bu kırışıklık hali derinin derin tabakalarındaki yapısal bozukluk nedeniyle oluşan boşluklar nedeniyle kalıcı hale gelebilir.
Bioque Serum XL, Botox’a enjeksiyonsuz alternatif
Yaşlanma etkilerine karşı kullanılan Botox, dünyanın en popüler kırışıklık solüsyonudur. Yalnızca enjeksiyon yoluyla verilebilir. Botulinum toksininin etkisi deri altında oluşan boşlukları gidermek değil, deri altındaki kasların felç edilmesi suretiyle, kasılma sırasında derinin üst tabakasının bu boşlukların içine katlanmasını engellemektir. Yaşlanmayla birlikte derinin derin katmanlarında oluşan bu boşluklar hem hacmen hem de sayıca arttıklarından, yaş ilerledikçe, yılda 3 ya da 4 kez bile adaleleri felç etme işlemi gerçekleştirilse yine de derin kırışıklıkların giderilmesi mümkün olamayacaktır.
Ayrıca deride Botox enjeksiyonunu uygulayamayacağınız bölgeler de bulunmaktadır -boğaz ve boyun bölgeniz, ağız ve göz çevreniz ve elleriniz. Bunun nedeni çok açıktır: eğer derinizin altındaki kaslar felç edilecek olursa, konuşurken, gülerken, yemek yerken, yutkunurken, el ve parmaklarını hareket ettirirken, bir şeye bakarken zorluk çekebilirsiniz. Vücutta kırışıklığa meyilli olduğu halde fonksiyonlarından tamamen vazgeçilebilecek bölge hemen hiç yoktur. Oysa ki, Bioque Seum XL vücudun her bölgeinde sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

Botox uygulayıcılarının deneyimleri, sorunları, yan etkilerini tartıştıları forum adresi www.botoxusers.com

Sık Sorulan Sorular

www.bioque.com sitesinden derlenmiştir.

 Farklı cilt bölgeleri için üretilmiş ürünlerde olduğu gibi göz çevresi için kullanılabilir mi?
Evet, vücudunuzdaki herhangi bir cilt bölgesinde, etken madde cildin yapısına ve yoğunluğuna göre nüfuz eder. Göz çevresinde yoğun tedavi ve uygulamalar (yüzük parmağı ile serum veya kremleri uygulamak) bu bölgeyi sıkılaştıracaktır. Bu sayede gölgeler ve torbalar azalacaktır. Cildinize nüfuz etmek ve cilt altında iş görmek üzere tasarlanmış ürünlerde olduğu gibi yüzeyel ürünleri gözün içine veya göz kapaklarının iç yüzündeki yumuşak dokuya bulaştırmamak gerekir. Sürekli olarak kullanıcılardan göz çevresinde meydana gelen iyileşmelere ilişkin olumlu geri bildirimler almaktayız.

 Botox® ve Bioque® aynı anda kullanılabilir mi?
Kesinlikle evet! Aslında birçok ünlü ve halka malolmuş kişiler (aktörler, spikerler, modeller, iş adamları ve politikacılar) sürekli ve düzenli olarak Bioque kullanmaktalar ve eğer önemli bir çekimleri olacaksa (televizyon, fotograf çekimi gibi) Botox enjeksiyonu ile sorunlu alanlarda çok hızlı bir onarım yoluna gidiyorlar. Botox ile kırışık giderimi geri dönüşümlüdür ancak hızlı etki eden bir uygulamadır. Bioque cilt bakımı ise uzun süreli ve kalıcı bir çözümdür. Sürekli kullanıldığı takdirde giderek daha az Botox "hızlı onarım"ına ihtiyaç duyulacaktır.


 Bioque Serum ve Kremlerinin çok dikkat çeken esneklik kazandıran ve sıkılaştıran kırışık giderici etkisinin yanında daha başka etkileri de var mıdır?
Çalışmalarımız, ürünlerimizin içinde bulunan ve öncelikle derinin biyomekanik özelliklerini (esneklik, yapısının dolgun ve sıkı olması) geliştirmeye yönelik üretilmiş olan aktif maddenin, başka etkileri olduğunu da göstermektedir. Bizi heyecanlandıran etkilerinden biri, Bioque ürünlerinin içindeki etken maddelerden ikisinin gösterdiği anti-melanoma etkileridir. Melanoma, cilt kanserinin teknik söylenişidir. Bioque’un düzenli kullanımı sayesinde cildinizin biyokimyasal özellikleri geliştiğinden cilt, kanser gelişimi açısından daha az risk altına girmektedir. Bu son derece etkileyici bir ek yarar, değil mi?


 Botox enjeksiyonunun yan etkilerine dair birçok duyum alıyoruz...Bioque ürünlerinin bilinen bir yan etkisi var mı?
Botox enjeksiyonu herkese uygun olmayabilir. Ayrıca tüm cilt bölgeleri için de uygun değildir. Zaman zaman çok ciddi yan etkiler oluşabilir. Amerikan Gıda İlaç İdaresi Botox üreticilerini, vücuda enjekte edildiğinde ölüm riski veya kalıcı hasar konusunda uyarmaya zorlamaktadır. Az da olsa toksinin kalp kası gibi hedeflenenden daha farklı kaslara taşınması riski vardır. Bu da büyük zarara yol açabilir. Oysa Bioque cilt bakım ürünleri tamamen güvenlidir. Bilimsel olarak cildi beslediği kanıtlanmış olan ve hücreleri normal işlevlerini daha da etkin şekilde ortaya koymak üzere uyaran etken maddeler içermektedir. Bunlar arasında kollajen ve elastik lifler sayılabilir.

 Diğer kırışıklık tedavileri, örneğin yüz germe cerrahisi veya yağ enjeksiyonu nasıl etki eder?
Yüz germe cerrahisi dış derinin üzerinde oluşan boşlukları, cildi germek suretiyle yok etmeye yönelik çalışır. Bir süre etkili olur. Ancak cildimiz çok esnektir ve zaman geçtikçe yine gevşer ve yine deri katları ortaya çıkar. Yeniden ortaya çıkan kıvrımlar daha da büyüdüğünden daha da derin kırışıklıklar oluşur. Bir kez daha operasyon geçirmek gerektiğinde daha fazla germe yapmak gerekir. Yağ enjeksiyonu ve kollajen enjeksiyonu ise deri katmanlarının altında oluşan boşlukları doldurmak suretiyle etki eder. Enjekte edilen malzeme hareket edip bölgeden uzaklaştığı veya emildiği için birkaç ay sonra boşluklar yeniden belirir. Böylece başlanan noktaya geri dönülmüş olur. Geçen sürede cildinizin daha fazla kollajen ve elastik lif üreterek yenilenmesi için bir girişiminiz olmadıysa kırışıklıklar daha da büyüyecektir. Bioque® ürünleri cildin doğal hücresel mekanizmalarını harekete geçirerek oluşan boşlukları kapatabilen ve olası kırışıklık riskini azaltan bilimsel etken maddeler içerir.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>