GÜZELLİK

Yaza Cildinizi Hazırlayın

İçinde peeling ve selülitlerinize yardımcı olacak reçeteyle yaza hazır olun... İşte yaza hazırlık reçeteniz...
 
   
 
 
     

Baharı ve baharın sıcaklığını hissettiğimiz şu günlerde vücudunuzun yorgun, cildinizin bakımsız, selülitlerinizin artmaya başladığını hissedip telaşa kapılmaya başladıysanız, içinizi rahatlatacak önerilerle Cosmoturk ekibi size yaza hazırlık reçetesi hazırladı...

İŞTE YAZA HAZIRLIK REÇETESİ

İçinde peeling ve selülitlerinize yardımcı olacak reçeteyle yaza hazır olun...

VÜCUT PEELİNGİ

Yoğurt Peelingi: 3 yemek kaşığı tuz ve 3 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın, vücudunuza sürün, sonra ılık suyla yıkayın ve vücudunuza bal sürün. 5 dakika bekletip balı da yıkayın.

YÜZ PEELİNGİ

Japon Peelingi: Pirinç unu ve sıcak suyu karıştırıp krem yapın, kalın bir tabaka olarak yüzünüze sürün, 10 dakika sonra yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak, ılık suyla yıkayın.

Meyve peelingi: Peeling olarak kullanmak için kivi ideal bir meyvedir. İçerdiği enzimler sayesinde ciltteki ölü hücreleri arındırır.

Canlandırıcı Peeling: Havucu rendeleyin, yarım tatlı kaşığı yulaf unu ekleyin, iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın.20-25 dakika bekletin, ılık suyla yıkayın.

Kahve Peelingi: Kahve telvesini temizlenmiş yüze sürün. Kurumaya bırakın. Dairesel hareketlerle masaj yaparak çıkarın. Daha sonra yüzünüzü önce sıcak, sonra soğuk suyla yıkayın.

EL PEELİNGİ

Elinizin derisi kuruysa; taze salatalık sürüp bekleyin ve sonra yağlı besleyici krem sürün. Yoğurt veya bal maskesi de kullanabilirsiniz, 5-10 dakika bekletip yıkayın.

Patatesli Maske: 3 patatesi haşlayın, rendeleyip süt ekleyin, püre yapın, 2 tatlı kaşığı salatalık veya limon suyu ekleyin. Karıştırıp elinize sürün. Soğuyunca ılık suyla yıkayın. Sonra soğuk suyla tekrar yıkayıp krem sürün.Fazla zamanınız oksa, elinize yoğurt sürün, 2-3 dakika bekletin.

SELÜLİT PROBLEMİ İÇİN

Selülit Scrub: ¼ fincan taze öğütülmüş kahve çekirdeği, ¾ fincan şeker (varsa esmer olanı), 1 fincan badem yağı. Kaba kahve ve şekeri koyun, badem yağını da ekleyip iyice karıştırın, problemli bölgeye uygulayın. Bu scrubı yara bulunan deride kullanmak sakıncalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>