KÖŞE YAZILARI | EBRU İNCEOĞLU

35 Oldum Ben

35 yaş şiirim olmayacak bir gün dönüp baktığım da ama... (Ebru İnceoğlu)
 
   
 
 
     

22 Haziran 2011 da ben 35 oldum …Sevdiklerimle girdim 35 ‘…. Ben 35 oldum ….

35 yaş şiirim olmayacak bir gün dönüp baktığım da ama 35 yaş yazım olucak ; Bugün tam da bugün doğmuşum...Dünya nın ne kadar karmaşık ve zor yolları olduğunu sezmiş miyim ne, çok zor bir doğum olmuş...

O zamandan bu zamana kadar hiç sorgulamadan yaşamışım farkettim.Neden böyle yaptım dememişim.İyi ki yaptım demişim.35 'e hazırlıksız yakalanmadım gittim dün kuaföre kısa olan saçlarımı daha da kısattım , Yine kim ne derse desin dedim :) ruhum hafifledi , daha bir özgür hissettim kendimi...Kendimle ilgilendim demek ya kuaföre gitmek .Var olana daha bir güzellik katmak.Yine bir plan yapmadım , kapıdan çıktım yürürken aklıma düştü öyle yani. Oldum olalı planları sevmedim.NE zaman plan yapsam suya düştü anlayacağınız gibi planlar da beni sevmedi.Tıpkı hayatın kendisi gibi.

Mesela ben hiç bir zaman cazibeli bir kız olmadım.Özel bir çabamda olmadı bunun için.Ama hep güzeldim.donuk duru güzel. Porselen bebek misali.Gücümü feminen tavırlarla kamufle eden kadınlardan da olmadım.taktiklerim hiç olmadı bu yüzden aşk da hep kaybettim.Yalnız bırakılmadım yalnız bıraktım .

Anlamayı, Anlatmayı , en çok da yazmayı sevdim.Hiç aşktan korkmadım derin kırgnlıklara rağmen.Yüreğimi aşka açmayı bildim.Aşkın acısını bile sevdim.Yüzmeyi bilmeyen ruhum , Aşk okyanusun da boğulacak olsada bildim yüreğimi açmayı aşka .Ne olursa olsun Aşk dünyanın en güzel şeyi dedim.

hep sordum kendi kendime , Aldatan mı aldatıyor aslında , Aldatılan mı çoktan aldatanı yarı yolda bırakıp almış başını gitmiş.Sadakatsizlik neden başlıyor , kimi nasıl tatmin ediyor ? Gerçekten kim kimi niçin aldatıyor yalnızlıktan kavrulurken.Hiç birinin cevabını bulamadım bunca yıl .Eskiden çok eskiden ,itibar önemliydi.Hatalar her zaman var dedim , ben de bir kaç tane yaptım.Ama gözlemledim ki ilgi çekmek itibardan daha önemli olmuş.Ben hiç ilgi çekmedim , Ama dikkat çeken oldum durduğum yerde.Belki de aslında hep sonun da kazanan ben oldum... Ama bunu asla söylemediler , hiç öğrenemedim.

Korkusuz oldum tüm bu yaşa gelene kadar .Cevap verdiklerim hep değer verdiklerim oldu.Cevap vermediklerim boş konuşanlardı.Öncü meraklı oldum.Muhalif , isyankar oldum.Geleneksel olmadan farklı olmanın altını çizmişim gördüm.Kaderin varlığına inandım.Ne getirirse onu kabullendim , en büyük zorluklar bile yıkamadı en derin acılar bile üzemedi aslında ,sevgiyle yendim ben herşeyi, gözümden aktı yaşlar temizlendim arındım...Ne zaman içime akacaksa o derin acılar ordan uzaklaştım.Bazen kabuğuma çekildim.Sonra Yeni sayfalar açtım .Çocukları çok sevdim.Ama anne olmayı tercih etmedim.Evlenmedim.Belki bir gün çok aşık olursam ikna olur evlenirim. Öyle bir planım yok .Çok mutluyum .Neden evlenmedin sen diyenlere hiç cevap vermedim.Hala bir cevabım yok ...

Dünyada ki tüm çocukları sevdim .Hatta bazen dünyada acı çeken tüm çocukların kendim doğurmuş sandım öyle hissettim.Yine sevgimle sarıldım onlara.

Çocuklar için gerektiğin de papağan, gerektiğin de Aslan olabilen, Sevdiği adama kötülük yapıldığın da , kötülük edenin gözünü oymak istediğim de oldu benim.Aceleci yılları umursamadım .Bu yüzden 35 :( dedim ....:( ....evet çünkü , Ruhumun üzerime büyük bol geldi bu elbise :) Ama hiç yaşımı sakmaladım. tanıyanlar bilir beni.Minyon bir yapım olduğu için ve genç kalan bir vücudum olduğu için yaş alma ile ilgili bir sorunum olmadı.

Sevgi üzerine dayalı bir dünyam oldu.Hiç kin tutmadım tutanları hiç anlamadım.Sevdiklerimi daha çok sevmeye sevmediklerimi daha çok dışarda bıraktığım bir dünyam oldu işte ben böyle 35 oldum.Geri dönmek ister miyim :? Zaten gerideyim 35 benden önde ...Ama özel bir yaş onu biliyorum ... İyi ki doğmuşum iyi ki bu yollardan geçmişim.İyi ki beni ben yapan dostlarım var .İyi ki doğmuşum tanımışım onları.İyi ki doğmuşum ...Mumlar kaç kere üflenicek her doğum günüm de olduğu gibi :) Her yaşın ayrı bir güzelliği var mı bilmiyorum ama iyiki doğmuşum iyi ki , bugün ayaktayım yüzüm gülüyor ...


EBRU İNCEOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>