KÖŞE YAZILARI | NİLHAN FİDAN

Yeni Yıl Mektubum

“Yeni yıl dilekleri ve beklenen sürprizler üzerine…” Nilhan Fidan`ın yeni yazısı...
 
   
 
 
     

YENİ YIL MEKTUBUM

Canım arkadaşım,

Sen gideli üç yılı geçti. Benimse hayatımda çok az şey değişti. İş, ev, bekârlık (ve sultanlık), korkularım, gelgitlerim, beni mutlu eden şeyler, canımı sıkanlar… Beğendiğim filmler, müzikler, dans ettiğim şarkılar, hoşlandığım aktörler yenileniyor; ama özünde her şey bildiğin gibi. Saçım başım aynıyım işte canım. Kafan atıp gittiğin kuaförlerde birkaç santim ya da birkaç ton değişiklikle bulamıyorsun ki aradığını.

Yeniliklere açık olduğumuzu göstererek aslında hayata ve onun sürprizlerine karşı da açık olduğumuzu, hatta o sürprizleri beklediğimizi söylüyoruz sanki bir anlamda. Ve hayat bazen bizim sandığımızdan da çok sürpriz taşıyor önümüze; ama her zaman güzel sürprizler değil. Şaşırtıcı kesinlikle; ama istenen değil bazen. Ben de bu aralar hayatın sürprizlerinin güzellikler getirmesini diliyorum sadece, kendime ve tüm sevdiklerime.

Öyle sürprizler istiyor ki yürek, sanki aradığı hayatı bir başka ülkede bir başka işte bir başka evde kurmak kolaymış gibi… Gitmek istiyorum ya, hani alıp başımı gitmek. Ya da kızıyorum ya bir şeylere. Tek bir şeyden sıkıldım aslında. O da bu yalnız iç çekişler. Tek bir şeyi özlüyorum. O da biriyle paylaşılacak en güzel yolculuklar.

Bu öyle bir dünya ki; sevgilileri bir başkasıyla nişanlı olanlar var. Erkek arkadaşı olanlarla birlikte olabilen adamlar. Umarsız çarpık ilişkiler. Birlikte olmak tek bir an içinse sadece, fiziksel ya da ruhsal, o an için birlikteler ve onlara bu da yetebiliyor.

Benim içinse…

Yalnızca yaşıyorum hayatı ve tadını çıkarmaya çalışıyorum, mümkün olduğunca az düşünerek ve nasılsın dediklerinde kocaman bir gülümsemeyle “harika!” diyerek.

Deniyorum canım. Biliyorsun ya deniyorum. Görmezden geliyorum zaman zaman ve birkaç anla mutlu olmayı başarıyorum da. Her andan (daha fazlasını beklemeden de) keyif almayı öğrendim galiba… Azla yetinmeyi öğrenmek de diyebilirsin; çoğunu bulamadığımdan… Çoğu demesek de aslını bulamadığımdan belki…

Her şeyi oluruna bıraktım birtanem, şimdilik tek gerçek bu sanırım.

Geçen yılın dilekleri ve bir önceki yılın ve bir önceki… Hepsi birbirine karışırken bu yıl için çok fazla dilek dilememeye çalışıyorum, içimden geçenler zaten baki.

Sana da yeni yıl için kucak dolusu sevgiler ve öpücükler yollarım canım arkadaşım, sevgilerimle…

Nilhan Fidan
nilhanfidan@cosmoturk.com

 


NİLHAN FİDAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>