KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Kendini Tanı ve Ne İstediğine Karar Ver

Problemimizin tek bir çözümü var, o da tecrübe etmek. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Birçok kişinin ilişkiler söz konusu olduğunda kendini tanımadığından ve ne istediğini bilmediğinden bahsettik. Ne istediğini bilmemek temel bir problem olarak karşımıza çıktığına göre öncelikle bu problemi çözelim.

Problemimizin tek bir çözümü var, o da tecrübe etmek. Hayatta bir takım şeyleri yaşamadan öğrenmek mümkün değil. O halde tecrübe etmekten korkmayın.

Tecrübelerimizin bize kazandırdıkları sayesinde keşfediyoruz: Neyi ne kadar istiyoruz, niçin istiyoruz, yapılan onca fedakarlık ve vazgeçişten sonra elde ettiklerimiz bizi mutlu etmeye yetiyor mu?

Elbette her türlü doğruyu ve yanlışı bizzat yaşamanıza gerek yok. Etrafınızdaki kişilerin tecrübeleri ile de beslenebilirsiniz. Ancak bedeninize en uygun elbiseyi yine kendiniz deneyerek bulabilirsiniz, tıpkı her parfümün her tende farklı kokması gibi.

İlişkilerde one-size-fits-all * gibi bir formül yok, başkasının kabus olarak nitelendirdiği bir ilişki sizin için ideal olabilir. Nasıl mı? Sürekli iç içe olmayı, her anını beraber geçirmeyi tercih eden çok sayıda çift var. Bu karakterdeki bir arkadaşınız, daha önce denizci biri ile beraber olduğunu ve bu ilişkinin uzun mesafeli olmasından ötürü sürekli kavga, gürültü ve kıskançlık krizleri ile dolu berbat bir tecrübe olduğunu anlatabilir. Hal böyle iken siz yalnızlığı ve mesafeyi seven biri iseniz kaptanlık yapan biri ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Ya da kendinizi tanıdığınızı sandığınızın aksine aslında yalnızlık ile çok hoşlaşmadığınızı ve her daim yanınızda olacak bir sevgili aradığınızı keşfedebilirsiniz.

Ciddi İlişki ve Evlilik

Sosyal Hayat Rehberiniz
Neden Hala Bekarsınız?


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>