KÜLTÜR-SANAT

10.Sinemardin Uluslararası Mardin Film Festivali

13-20 Kasım tarihleri arasında izleyiciyle buluşucak...
 
   
 
 
     

Toplam 35 filmin yer aldığı gösterim programı, 13 Kasım tarihinde Mardan filminin gösterimiyle açılacak.

Her yıl olduğu gibi komşu coğrafyasının sinemasına özel bir bölüm açan SineMardin, Orta Doğu sinemasının ödüllü filmlerini Mardin’li izleyiciyle buluşturacak.
 Sinemardin’in bu yılki teması “İnsan ve Sinema”

Bu yıl onuncu kez gerçekleştirilecek olan SineMardin, senaryo üzerinden kurguladığı bakış açısını insanın karmaşık doğasını anlama gayretinde bir sanat dalı olarak sinemaya yöneltiyor.

2015 yılının ödüllü filmlerinin yer alacağı gösterim programı Zeki Demirkubuz’un Bulantı ve Emin Alper’in Abluka’sının yanında Joaquim Trier’in Sessiz Çığlık, Cannes Juri özel ödülü sahibi Dalibor Matanic’ın Güneş Tepedeyken, Venedik Film Festivali en iyi senaryo ödüllü Rakhshan Bani-E'temad’ın Masallar filmi, Sundance Film festivali juri büyük ödüllü Sakin Batı, Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış büyük ödülü sahibi Rams, Venedik Film festivali en iyi yönetmen ödüllü Theeb filmlerine yer verecek. Reza Dormishian’ın Asabi Değilim ve Amr Salama’nın Dil Sürçmesi Türkiye’de ilk kez sinemaseverlerle buluşacak. “Bizim İran” temasıyla İran sinemasına özel bir yer ayıracak olan SineMardin, çağdaş İran sinemasının kısa film ve video art çalışmalarına yer verecek.

SineMardin, yine atölye programları ve çocuklar için özel bölümüyle Mardin’li sinemaseverlerle buluşacak. SineMardin’de tüm gösterimler ve atölye programları ücretsizdir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>