KÜLTÜR-SANAT

Akbank Kültür Sanat Sezonu açıyor...

12. yılında da kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerini Beyoğlu’nda buluşturmaya devam eden AKSM’de, Eylül ayı süresince önemli sanat etkinliklerine yer veriliyor.
 
   
 
 
     
Sanatın merkezi Akbank Kültür Sanat Sezonu açıyor.

Akbank Kültür Sanat Merkezi (AKSM), 3 Eylül Cuma günü 2004 – 2005 sanat sezonunu açıyor. Açılış konserinin solisti ünlü kemancı Florin Galati...12. yılında da kültür ve sanat dünyasının önemli isimlerini Beyoğlu’nda buluşturmaya devam eden AKSM’de, Eylül ayı süresince önemli sanat etkinliklerine yer veriliyor ve 3.Uluslararası Beyoğlu Buluşması kapsamında bir dizi konser gerçekleştiriliyor. Klasik müzik çevrelerinin yakından tanıdığı büyük keman virtüozu Florin Galati, 7 gitar konçertosu ve sayısız solo gitar bestesi olan gitarist Carlo Domeniconi, Yehudi Menuhin tarafından “harika kemancı” olarak nitelendirilen Graf Mourja piyanist Natalia Gous eşliğinde, arpist Şirin Pancaroğlu soprano Ayşe Sezerman’la birlikte eylül ayında müzikseverlerin karşısında olacak.

Ayrıca cazın harika çocuğu Aydın Esen, Rus piyanist Victoria Kogan, Bolşoy Tiyatrosu “mezzo sopranosu” Tatiana Erastova ve Türkiye’nin yetiştirdiği dünya çapında kariyere sahip piyanist Gülsin Onay eylül ayında AKSM’de seyircisiyle buluşuyor.Eylül ayında dolu dolu bir programla kapılarını açan Akbank Kültür Sanat Merkezi’nde yine 3. Uluslararası Beyoğlu Buluşması kapsamında ses getirecek önemli söyleşiler de yer alıyor. 4 Eylül Cumartesi günü yazar Çetin Altan, Beyoğlu’na ilişkin anılarını ve gözlemlerini okurlarıyla paylaşıyor. 5 Eylül Pazar günü Dünya fotoğrafının ustalarından Ara Güler Beyoğlu’nda farklı dönemlerde yaptığı çalışmaları izleyicilerle paylaşacak.Bir romanın beş ayrı yazar tarafından yazılması gibi farklı bir uygulamayı, ülkemizde ilk kez gerçekleştiren “Bir Roman Yapmak: Beşpeşe” nin yapım sürecini, kitabın yaratıcısı Bülent Erkmen ile yayıncı Semih Sökmen 9 Eylül Perşembe günü anlatacak.Ayrıca 15 Eylül Çarşamba günü Akgün Akova yapacağı dia gösterisinde, izleyenleri göle su içmeye inen ışıkla buluşturacak.
22 Eylül Cuma günü şair Ataol Behramoğlu, gitarist Haluk Çetin ile birlikte müzik ve şiirin bir araya geldiği bir dinleti ile okurlarının karşısında olacak.

AÇILIŞ KONSERİNİ GALATİ YAPIYOR
Akbank Kültür Sanat Merkezi’nin sezon açılış konserini gerçekleştirecek olan Florin Galati, 4 yaşında babasından keman öğrenmeye başladı. İlk konserini 10 yaşında Bükreş Ulusal Radyo Orkestrası ile verdi. 1982 yılından itibaren Amerika, Kanda, İsviçre, Türkiye, İspanya, Avusturya, İtalya Japonya, Norveç ve Almanya’da konserler verdi. Uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Florin Galati, ünlü sanatçılarla birlikte çaldı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>