KÖŞE YAZILARI | SEVİNÇ ÇAKMAZ

Hep Babam İçin…

Yokluğundan, göremediklerinin ve beraber sevinemediklerimizin hepsi için yıllardır yaptığım her şey önce babam için. (Sevinç Çakmaz)
 
   
 
 
     

Yokluğundan, göremediklerinin ve beraber sevinemediklerimizin hepsi için yıllardır yaptığım her şey önce babam için.

Benim gibi büyüyemeyen kız çocukları iyi bilir, bizler babasız kız çocuklarıyız hep yarım,çok özlem dolu ama barışmış bu halleri ile, kendi doğuracağımızı ümit ettiğimiz kızlarımıza baba beğenemeyen kızlarız biz.

Yüreğimde hep aynı ince sızı, nadiren acıtan, gözümün önünde de hep yarım gülümsemesi , öyle gülerdi benim babam gamzeleri vardı ondan çok yakışırdı,muzipleşirdi ve bütün yüzüne yayılırdı mutluluğu gülünce, bende ona çekmişim gamzelerimiz aynı yerde.

Onun için okudum, çok çalışdım derslerime,iyi öğrenci oldum, utangaç genç kız oldum o yaşlarda erkeklere hep arkadaşça davrandım, babasız kız çocuğu olmak zordur çünkü şu bir türlü kim olduğunu bilemediğimiz elalem laf eder diye.

Erkek çocuğu gibi koşdum oynadım parklarda…Hep babam için,erkek olayım çok istemiş ama kız olduğum için daha da çok sevdi beni.

Şimdi ben yaşça büyüdüm de hala küçücüğüm annem de arkadaşlarım da öyle diyor, bende öyle hissediyorum ya, işte ben her haziran bu haftada bir buruluyorum hediye alamadığım için, sarılıp gıdığından öpemediğim için, Pazar sabahları havuza giderken uğrayıp kahvaltı ettiğimiz Hakan pastanesine gidemeğim için, en çok bapçım diyemediğim için…

Kaç yaşımda olursam olacağım her şey , önce hep babam için.

Tüm babalara sevgilerimle…

Sevinç Çakmaz
18 Haziran 2012
sevinc@cosmoturk.com


SEVİNÇ ÇAKMAZ
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>