KÜLTÜR-SANAT

Aşkın iki farklı tadı...

Hayatım boyunca iki adam sevdim; kocam ve bir rüyayı...
 
   
 
 
     
VANİLYA VE ÇİKOLATA
17 ARALIK'TA VİZYONDA...

Vanilya ve çikolata, güzel oldukları kadar farklı iki tat… Aynı Penelope ve kocası Andrea gibi… Ne de olsa Penelope dürüst ve sorumlu bir kadın; Andrea ise karısına sadık kalmayı başaramayan bir koca.

Andrea’nın yeni bir sadakatsizliğini farkeden Penelope, bu sefer kocasını terketmeye karar veriyor. Üç çocuğunu babalarıyla bırakıp, bir zamanlar anneannesinin yaşadığı, sahil kasabasındaki eve taşınıyor. Yalnız kalması ve çocukluk anılarıyla içiçe yaşaması, onu geçmişi sorgulamaya ve bugününü değerlendirmeye itiyor. Bu arada çocuklarına bakmak zorunda kalan Andrea da bir baba olmanın ne anlama geldiğini öğrenmeye başlıyor.


Andrea yalnızca ailesinin farkına varmıyor, karısının yıllar önce bir ressamla yaşadığı aşkın ipuçlarıyla da karşılaşıyor. Kıskançlık duyguları benliğini sardığında, karısını ne kadar sevdiğini de farkediyor. Pepe de, Andrea da, aşklarına duydukları ilk güvenin saflığını keşfederken, birbirlerini de yeniden tanıyorlar. Karşılıklı saygı, anlayış ve farklılıklarını kabullenme üzerine bir ilişki kurmaları gerektiğini anlıyorlar.

Yönetmen:
Ciro Ippolito

Oyuncular:
Maria Grazia Cucinotta (Penelope), Joaquin Cortes (Carlos), Alessandro Preziosi (Andrea), Licinia Lentini (Irene), Sara Anastasia (Eva), Roberta Aliberti(Genç Penelope), Fabio Fulco (Oggioni), Leontine Snel (Leontine), Daniele Protano (Luca), Pamela Saino (Lucia), Pietro Sturniolo(Roberto), Frida Bruno(Stefania), Massimo Caradonna (Genç Andrea), Alberto di Stasio (Mimi), Serra Yılmaz (Anneanne Diomira).

Senaryo:
Franco Ferrini, Ciro Ippolito

Görüntü yönetmeni:
Fabio Cianchetti

Ses:
Marco Grillo

Set Tasarımı:
Daniela Macciocca

Kostüm Tasarımı:
Alessandro Lai

Kurgu:
Ciro Ippolito

Yapımcı:
Ciro Ippolito

Yıl:
2004

Süre:
110 dk

Ülke:
İtalya

Dağıtım:
Adriana Chiesa Enterprises

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>