KÜLTÜR-SANAT

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu hafta 4`ü yabancı toplamda 6 yeni film sinema salonlarını ziyaret edecek.
 
   
 
 
     

Mısır mitolojisine dayanan Mısır Tanrıları, Aşk ve Gurur ve Zombiler, Hesaplaşma, Senarist, Çağrılan ve Zebani bu haftanın yeni filmlerinden.

Mısır Tanrıları

Bu olağanüstü aksiyon-macera filminde, insanoğlunun hayatta kalmak için aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü kahramana olan Bek’e (Brenton Thwaites) bel bağlamasını konu alınıyor. Başarıya ulaşmak için güçlü bir tanrı olan Horus’a (Nikolaj Coster-Waldau) yardım etmeli, Mısır tahtını ele geçiren ve önceleri barış içerisinde yaşayan bir imparatorluğu, kaos ve çatışma ortamına sürükleyen merhametsiz karanlıklar tanrısı Set’e (Gerard Butler) karşı bir ittifak kurmalıdır. Set’e ve adamlarına karşı başlattıkları nefes kesici savaş onları farklı boyutlara götürür. Ölümlüler ise tanrıların yüzleşmesinden kendilerini korumak için bir dizi cesaret ve fedakarlık testine tabi tutulur.

Aşk ve Gurur ve Zombiler

Seth-Grahame Smith'in, Jane Austen'e ait ünlü Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice) adlı romandan yola çıkarak kaleme aldığı Aşk ve Gurur ve Zombiler (Pride and Prejudice and Zombies) vizyonda. Zombi istilasıyla harmanlanan roman uyarlamasında Lily James ve Sam Riley başrolleri üstleniyor. Onlara Matt Smith, Charles Dance, Lena Headey ve Douglas Booth eşlik ediyor.

Hesaplaşma

Bir yanda The Gotfather, Scarface ve Heat gibi filmlerde izlediğimiz Al Pacino diğer yanda Hannibal, Red Dragon ve The Silence of the Lambs gibi korku filmlerinde izlediğimiz Anthony Hopkins. İki efsane ismin başrolleri paylaştıkları Hesaplaşma (Misconduct)'nın yönetmen koltuğunda Shintaro Shimosawa oturuyor. Josh Duhamel'ın canlandırdığı Ben karakteri, başarılı bir avukattır. Bir davada iki güç arasında kalır. Hesaplaşma, başarılı avukatın yaşadığı bu zorlu süreci konu alıyor.

Zebani

Konusu ve yetenekli oyuncu kadrosunun yanı sıra korku filmlerinin en yetenekli yönetmenlerinden Eli Roth'un da desteğini arkasına alan Zebani (The Stranger) filmi bu haftanın iddialı filmlerinden. Guillermo Amoedo'nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Lorenza Izzo, Aaron Burns, Christobal Tapia Montt, Luis Gnecco, Ariel Levy gibi isimler yer alıyor. Film, Peter ve annesi Monica'nın yaşadığı kasabanın, gizemli bir adamın gelmesiyle birlikte kanlı ve vahşi değişimine sahne oluyor.

Senarist

Senaryo ve yönetmenliğini Hulusi Orkun Eser'in üstlendiği Senarist bu hafta vizyona giren yerli filmlerden. Filmin başrollerinde Asım Tuncay Aynur, Mustafa Uzunyılmaz, Dilara Büyükbayraktar, Murat Parasayar ve Ebru Sarıtaş gibi isimler yer alıyor. Film, Adem adında bir yazarın kitabının çıkması için gösterdiği çaba ve üzerine oynanan oyunların sebebini bulma macerasına odaklanıyor.

Çağrılan

Bu hafta vizyona giren yerli korku filmi Çağrılan, Hüseyin Eleman tarafından çekildi. Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk ve Çağla Nefesoğlu'nun yer aldığı film, bir grup öğrencinin canlı yayında korku filmi çekme maceralarına odaklanıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>