KÜLTÜR-SANAT

Cahide Sultan’la Çay Saati

Ünlü blog yazarı Cahide Sultan’ın ilk kitabı çıktı!
 
   
 
 
     

Cahide Sultan yemek bloğu yazarları arasında ayrı bir yere sahip. Çok takip ediliyor, çok seviliyor. Verdiği tarifler tutuyor. Annemizin evindeki gibi sahici, abartısız, kolayca uygulanabilen tarifler paylaşıyor. Hem de her evde kolayca bulunan malzemeyle, bardak kaşık ölçüsüyle.

Cahide'yi takip eden hanımların mutfakları şenleniyor. Kendisi de 4 çocuk annesi olan Cahide Sultan ailesi için her gün en iyisini, en sağlıklısını pişiriyor ve kendi mutfağında pişenleri paylaşıyor.

Bu kitabın diğer yemek kitaplarından önemli bir farkı var. Tarifleri takipçileri seçti. Yani, en çok ilgi gören; birçok mutfakta defalarca denenmiş, tadılmış, beğenilmiş 150’den fazla tarif var bu kitapta. Tamamı fotoğraflı, en ince detayına kadar anlatılmış. Poğaçadan pastaya, salatadan sarmaya çay saati için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş.

Garantili tarifler

Cahide Sultan’ın takipçileri, bu kitapta da yer alan bazı tariflerine garantili tarifler ismini vermiş. Yazar, bu ismin hikâyesini şöyle anlatıyor: “Evde kendi kendime hazırladığım tarifleri bir blog sayfasında paylaşma ihtiyacı hissettim. Çok şükür, yazdıklarımı takip edenler, evinde deneyenler, deneme sonuçlarını bana memnuniyetle yazanlar oldu. Her biri defalarca denenen, beğenilen tariflerin namı garantili tariflere çıktı.”

Kitap sadece tarif vermekle kalmıyor. Böreğin içi hamur kalmasın, kek daha iyi kabarsın diye detaylı bilgiler veren bölümler, çayı daha iyi demlemek için yazılar da hazırlanmış. Mutfakta ekonomik, pratik olmak, katkı maddelerinden uzak sofralar kurmak, evin ihtiyacını evde hazırlamak için ipuçları sunulmuş.

Hanımların çay saati hazırlıklarını yaparken tarif bulmalarını kolaylaştırmak için kitap tatlılar ve tuzlular olmak üzere iki ana bölüme ayrılmış.

Kitapta Hatay’ın biberli ekmeği, Mardin’in mevlit çöreği gibi yöresel tariflerin yanı sıra çikolatalı sufle, cheesecake, brownie, süt reçeli gibi dünya klasiklerini de bulmak mümkün.

Kitabın içindekiler:


Birinci Bölüm: TUZLULAR
Börekler
Geleneksel Lezzetler
Poğaçalar, Çörekler
Tuzlu Kurabiyeler, Kekler, Pideler
Salatalar

İkinci Bölüm: TATLILAR
Kekler
Pastalar
Kurabiyeler
Helvalar
Sütlü Tatlılar
Şerbetli Tatlılar


‘Cahide Sultan’la Çay Saati’
Teknik Özellikler
Yazar: Cahide Sultan
Yayınevi: Hayykitap - 311
Kategori: Doğal Beslenme - 11
Türü: Yemek Tarifleri
Birinci baskı: Ekim 2015
Sayfa sayısı: 288
Ebat: 15,5 x 23 cm
Fiyatı: 25 TL
ISBN: 978-605-9841-18-4
Barkod: 9786059841184


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>