KÜLTÜR-SANAT

Fransız Sokağı’nda büyüleyici bir sergi...

Sanat ile lezzeti birleştiren Café Artist, Harun Antakyalı’nın resim sergisiyle kapılarını sanatseverlere açtı.
 
   
 
 
     
Sanat ile lezzeti birleştiren Café Artist, 10 Ekim 2004 Pazar günü Harun Antakyalı’nın resim sergisiyle kapılarını sanatseverlere açtı. Café Artist, Türkiye’de ilk defa “Café Galeri” konseptiyle, müşterilerine Fransız Sokağı’nın büyüleyici atmosferinde hizmet verecek…


Büyük yüzeylerin ressamı olarak bilinen Harun ANTAKYALI’nın resim sergisiyle açılışını yapan Café Artist, farklı konsepti ve 144 yıllık bir tarihin dokularını taşıyan mistik atmosferiyle, İstanbul’un en popüler mekanları arasında yer alacak. Café Artist’e gelenler, yemeklerini yerken ve içkilerini yudumlarken, hem Türkiye’nin en önemli ressamlarının resimlerini görecek, hem de beğendikleri tabloları satın alabilecekler.


Café Artist kapılarını, Türkiye’de özgür figür çalışmaları ile de dikkat çeken Harun Antakyalı’nın, resim sergisiyle açtı. Sanatçının, küçük boyuttaki kağıt üzerine çalışmaları, “Yaşarım, Yaparım, Tüketirim” felsefesi ile bire bir örtüşüyor. Café Artist’teki sergisini “İzleyici ile tanışma” olarak niteleyen ressam, yurtdışında da birçok başarıya imza atmış.


Cafe Arist tarihi Zeki Paşa Konağı olarak 1860 yılında inşa edilmiş, Fransız Sokağı’ndaki orijinal yapısı korumuş tek binadır. Cafe’nin alt katı, önümüzdeki yıl için mahzen ve şarapevi olarak tasarlanmaktadır.


Farklı konsepti, etkileyici atmosferiyle Türkiye’de bir boşluğu dolduran Café Artist, İstanbul’un ortasında lezzet, sanat ve romantizm keyfini yaşamak isteyenler için en ideal mekan…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>