KÜLTÜR-SANAT

Güney’in sıcak ve renkli dünyası...

Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası, Ocak ayında hepimizin güneşe özlemini dile getirir gibi, sıcak iklimlerin müziklerini sunuyor.
 
   
 
 
     
Gitar virtüozu Brezilyalı Fabio Zanon’un solist olarak katıldığı konserde klasik müzik severleri yine yıldız bir solist, en yüksek seviyede icrası ve Güney’in sıcak ve renkli dünyasıyla kış günlerini ısıtmaya aday bir konser bekliyor.

GİTAR DÜNYASININ BÜYÜK YILDIZI, GÜNEŞE ÖZLEM

Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası, Ocak ayında hepimizin güneşe özlemini dile getirir gibi, sıcak iklimlerin müziklerini sunuyor. Gitar virtüozu Brezilyalı Fabio Zanon'un solist olarak katıldığı konserde klasik müzik severleri yine yıldız bir solist, en yüksek seviyede icrası ve Güney'in sıcak ve renkli dünyasıyla kış günlerini ısıtmaya aday bir konser bekliyor.

Konserin ilk yarısı Güney Amerikalı bestecilere, ikinci yarısı kuzeylilerin güney izlenimlerine yer veriyor.

Tango'nun ustası Astor Piazzola'nın 3 parçasıyla başlayan program, Küba ve Brezilya'ya uğruyor. Gitar dünyasının en büyük ödüllerinin sahibi Fabio Zanon, Rodrigo'nun ünlü konçertosunu, bestecinin 100'ncü doğum yıldönümünde Londra Filarmoni Orkestrası'yla çalmak için davet edilmiş ve Grammophone Dergisi, son Cd'sini 98 kayıt arasından en iyisi olarak değerlendirmiş. Vatandaşı Gnatalli'nin popüler Brezilya müziğini temel alan renkli konçertosundan önce Zanon, gitar için en cazip eserlerin bestecilerinden Kübalı Brouwer'in karakteristik danslarını da seslendiriyor.

Aralarında Richard Strauss ve Mendelssohn'un da olduğu Kuzey Avrupalı besteciler, zaman zaman Italya'nın güneşine ve müzikal geçmişine sığınmışlar. İngiliz romantik müziğinin dehası Elgar'ın hüzünlü şiiri "Sospiri"nden sonra yaşamının en mutlu birkaç ayını İtalya'da geçirmiş olan Çaykovski'nin "Floransa Hatırası", bestecinin fırtınalı dünyasıyla güneyin sıcaklığı ve neşesini harmanlıyor. Akbank Oda Orkestrası'nın ulaştığı teknik beceriyi de ortaya koyması için ideal bir fırsat...

"Güneyden"

13 Ocak Perşembe
Sabancı Üniversitesi 19:30 Sohbet 20:00 Konser

15 Ocak Cumartesi
Cemal Reşit Rey 19.30 Sohbet 20.00 Konser

Şef: Cem Mansur
Solist: Fabio Zanon, Gitar

A. Piazzola:
3 Tango (1921-1992)
L. Brouwer:
3 Karakteristik Küba Dansı (Gitar ve Orkestra için)(1939)
R. Gnatalli:
Brezilya Konçertosu(1906-1998)
Ara
E.Elgar:
Sospiri (1857-1934)
P.I. Çaykovski:
Souvenir de Florence (1840-1893)

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>