KÜLTÜR-SANAT

Gürkan Erdoğan’dan ‘Dehliz’

Uzun yıllarını müzik çalışması içinde geçiren Gürkan Erdoğan ilk albümü ‘Dehliz’le rock müziğine yeni bir soluk getiriyor.
 
   
 
 
     

Gürkan bu albümde, günümüzde yaşadığımız sosyal ve içsel karmaşayı, şehir yaşamının getirdiği yalnızlığı konu alıyor.

Canlı performanslar ve konserlerle devam ettiği müzik yaşamına ilk albümü Dehliz’le devam eden Gürkan, bu albümde günümüze de vurgu yapıyor. Günümüzdeki karmaşayı ve yalnızlığı rock şarkılarıyla anlatıyor... Albümde yer alan Hakan Erdoğan’a ait ‘Gerisi Hayattır’ın dışında ('Öldür beni, Aşk İçin, Çok zor, Radyo, Aktarım, Sevme Beni, Olsun, Suçlu, Yalan') tüm eserler sanatçının kendisine ait. Albümdeki düzenlemelerin bir kısmı kendisi bir kısmı ise Tansel Doğanay tarafından yapıldı…

Bir çok önemli müzisyenin bir araya geldiği albüm, rock müziğine yeni bir soluk getirirken, Gürkan Erdoğan müziğin iyileştirici yanına da vurgu yapıyor. Gürkan, dehlizin ucunda görünen ışık gibi, şarkılarında umut taşıdığını söylüyor.

Müziğe bugünden bakan Gürkan Dehliz’le ilgili duygularını şöyle paylaşıyor:

“DEHLİZ; Sonunda ışık olan yer altı yolu. Rutubetli, karanlık ama katlandığımız zorunlu bir geçit.

Sahiplendiğimiz ve çoğu zaman gizlediğimiz. Aydınlığa kavuşmak için, sahip olduğumuzdan daha fazlasını almak için…

Fazlası için çabalarken... Işığa kavuşmak için kaldırma kuvvetine kendini bırakmak yerine derinlerde kendi ışığını üreten canlılar varken. Gün ışığından yüzmilyon yıl önce ümidi kesen, artık nedir bilmeyen... Milyonlarca olasılığın içinden ilerlemek için en doğru dehlizi mi seçtik ? Nasıl bileceğiz bunu ? Biz mi seçtik ? Aydınlık dediğimiz bizim subjektif abartmamız mı, dehlize sızan loş bir ışık mı yoksa ? Alabildiğine ferah bir açıklığın altında değil de bir dehlizdeysek duvarlarını göremediğimiz.. Ya içinde tek başımızaysak.. Ya da hep beraber tam ortasındaysak...”


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>