KÜLTÜR-SANAT

Güzin ve Zeynep Özyağcılar Aynı Sahnede!!!

Anne – Kızdan muhteşem performans...
 
   
 
 
     

Dünyanın en önemli sahnelerinde seyirciyle buluşan "Demir" oyunu ilk defa gerçek bir anne-kız tarafından oynandı! Prömiyeri önceki akşam Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşen oyunda; Güzin ve Zeynep Özyağcılar, anne-kızı canlandırdıkları muhteşem performansları ile izleyenleri büyüledi. Oyunun ilk gününde Erdal Özyağcılar, Berna Laçin, Aliye Uzunatahan, Nilperi Şahinkaya, Ayşe Kökçü, Ayberk Atilla, Gökhan Mete gibi ünlü isimler, Özyağcılar’ı yalnız bırakmadı.

Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahneye konan “Demir”de, gerçek hayatta anne-kız olan usta oyuncu Güzin Özyağcılar ile Zeynep Özyağcılar birlikte rol alıyor. İskoçyalı, tiyatro, radyo, sinema ve dizi yazarı Rona Munro’nun, kaleme aldığı “Demir”; alışık olunmayan bir anne-kız hikayesini anlatıyor. Serkan Üstüner yönetmenliğinde sahneye konan oyunda Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay aynı sahneyi paylaşıyor.

Feminist yazar olarak bilinen Rona Munro, “Demir” oyununda; izleyenleri kadının savruluşunu, sistemdeki yeri ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor. Oyun,15 yıl önce koçasını öldüren ve müebbet hapisse mahkûm olmuş bir kadınla, annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen kızının ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatıyor. Hapishanenin görüşme odasında ilk anda birbirlerini tanıyamayan anne-kız, konuşmaya başladıktan sonra geçmişi, aslında kendilerini, kendi özlerini ve özlemlerini ararlar...

Yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören’in üstlendiği “Demir”in, dekor tasarımı Cihan Asar’a, müzikleri ise Selimcan Yalçın’a ait.

Prömiyerini önceki akşam gerçekleştiren “Demir”; 23 Şubat 2016, Salı akşamı saat 20:30’da tekrar Profilo Kültür Merkezi sahnesinde izlenebilir. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve Profilo Kültür Merkezi gişelerinden temin edilebilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>