KÜLTÜR-SANAT

İstanbul Film Festivali Genç Jüri Adaylarını Arıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali bölümlerinden “Genç Ustalar”, bu yıl da Nespresso Genç Jürisi tarafından ödüllendiriliyor.
 
   
 
 
     

18-25 yaş arasında, Türkiye’de ikâmet eden sinema öğrencilerinden oluşturulacak jüri, Genç Ustalar bölümündeki filmleri değerlendirecek. Nespresso Genç Jürisi için başvurular 30 Ocak–13 Şubat arasında yapılabilecek.

İstanbul Film Festivali'nin geleneksel bölümlerinden ve ilk kez geçen yıl Nespresso’nun katkılarıyla yarışmalı bir bölüme dönüşen Genç Ustalar bu yıl da ödüllü. Festivalin Türkiye’de ikâmet eden 18-25 yaş arası sinema öğrencilerinden oluşturacağı Nespresso Genç Jürisi, Genç Ustalar bölümündeki filmleri değerlendirecek ve bir filmin yönetmenine yine Nespresso’nun katkılarıyla Genç Usta Ödülü'nü verecek. Nespresso'nun 3.000 Avro para ödülüyle desteklediği Genç Usta Ödülü, festivalin 18 Nisan akşamı yapılacak kapanış ve ödül töreninde, kazanan yönetmene verilecek.

Nespresso Genç Jürisi, festivalin resmi jürilerinden olup, üyeleri festival tarafından tam akreditasyona sahip olacak, geleceğin sinema profesyonelleri olarak festivalin tüm etkinliklerine katılabilecek, festivalin konuklarının yanı sıra diğer jüri üyeleri ve sinema profesyonelleriyle tanışarak festivali deneyimleme fırsatına sahip olacak.

Nespresso Genç Jürisi üyeleri, Genç Ustalar bölümünde yer alan filmlerin tümünü izleyecekler, bir değerlendirme toplantısının ardından bölümde yer alan filmlerden birini Genç Usta Ödülü'nü almak üzere seçecekler.

İstanbul Film Festivali'nin Nespresso Genç Jürisi üyeleri, festivale yollayacakları film ve festival tutkularıyla neden jüri üyesi olmak istediklerini belirttikleri yarım sayfalık bir yazının değerlendirilmesiyle seçilecekler. Nespresso Genç Jürisi başvuruları 30 Ocak–13 Şubat arasında açık olacak. Seçim ve başvuru sürecine dair bilgi festivalin resmi sitesi film.iksv.org'da.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>