KÜLTÜR-SANAT

Moe Joe ile blues...

Blues severler özledikleri Moe Joe ile Balcon’da buluşuyor.
 
   
 
 
     
Mick Jagger’in, "Şarkıcı, Howlin' Wolf kadar güçlü ve etkileyici. Gitarist harika, armonikacı çok iyi. Türkiye'de bu kadar iyi blues çalınabildiğine inanamıyorum. Muhteşem bir grup! İkinci albümlerini heyecanla bekliyorum” yorumu ile beğenisini çok açık bir şekilde dile getirdiği Türkiye’nin en iyi blues gruplarından Moe Joe, blues severlerle Balcon’da buluşuyor...

Her Cuma Fransız Sokağı’nın gözde mekanı Balcon’da sahne alacak olan Moe Joe, 21.30’da başlayacak programında 2001’den bu yana geleneksel gospel ve blues formları ile Karayip, Brezilya ve Afro-Küban ritmik varyasyonlarını harmanlayarak oluşturduğu repertuarını seslendirecek.

Chicago Westside-Southside, Texas, Detroit ve Missisippi Delta Blues stilleri üzerinde uzmanlaşmayı yeğleyen Moe Joe, Sarp Keskiner (vokal, gitar), Feramerz Ayadi (gitar, armonika), Vefa Karatay (Bas) ve Ergin Özler’den (Davul) oluşuyor. 1994 yılında kurulan Moe Joe, Balcon’daki programında Albert King, Freddie King, Otis Rush, Muddy Waters, B.B. King ve John Lee Hooker gibi blues efsanelerinin az bilinen parçalarını da seslendirecek.
Fransız mutfağının Türk damak tadına uygun yemek ve salatalarından oluşan mönüsü ve Moe Joe’nın eşsiz blues yorumu ile Balcon, cuma gecelerini Westside-Southside, Texas, Detroit ve Mississippi Delta Blues stilleri ile zenginleştirmek isteyen blues severleri bekliyor....

Balcon: 0212 244 67 49

MOE JOE İÇİN YORUMLAR...

Şarkıcı, Howlin' Wolf kadar güçlü ve etkileyici. Gitarist harika, armonikacı çok iyi. Türkiye'de bu kadar iyi blues çalınabildiğine inanamıyorum. Muhteşem bir grup! İkinci albümlerini heyecanla bekliyorum”
MICK JAGGER

"Sarp geleneği iyi biliyor. Keşke beraber çalışabilseydik".
NAPPY BROWN

"Çok keyifli bir grup, bu kadar iyi olmaları çok şaşırtıcı".
ALVIN YOUNGBLOOD HART

"Siz böyle çalmayı nerede öğrendiniz?"
LUCKY PETERSON

"Muhteşem bir grup! Şarkıcı bir aslan gibi kükrüyor".
RANDY WESTON

"İlk gençliğimde beraber çaldığım efsaneleri hatırlattınız bana; albümü hâlâ keyifle dinliyorum".
ADAM RUDOLPH
Pharoah Sanders - Yusef Lateef

"Sizin gibiler devam ettikçe bizim gözümüz arkada kalmayacak".
EDDIE KIRKLAND

“Gerçeği söylemek gerekirse, Türkiye’de bu derece iyi blues çalındığını bilmiyordum. Gerek prodüksiyon kalitesi, gerek icracılık ve üslup itibariyle Moe Joe’nun dünya standartlarında bir grup olduğunu ifade etmek isterim”.
DETLEV HOEGEN
Crosscut Records – AlmanyaFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>