KÜLTÜR-SANAT

Siyad Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Sinema Yazarları Derneği-SİYAD`ın 46. kez gerçekleştireceği geleneksel ödül töreninden detaylar!
 
   
 
 
     

Sinema Yazarları Derneği-SİYAD’ın 46. kez gerçekleştireceği geleneksel ödül töreni 20 Ocak 2014 Pazartesi gecesi saat 19.30’da İstanbul-Harbiye’deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda başlayacak. Oyuncu Ceyda Düvenci tarafından sunulacak ödül töreni D-Smart’ın 20. Kanal’ında HD kalitesiyle canlı yayınlanacak.

Törende, SİYAD’ın 93 üyesinin 2013 yılında sinema salonlarında en az yedi gün ticari gösterime girmiş yerli ve yabancı filmler arasında yapacağı iki turlu değerlendirme sonucunda belirlenecek 'en iyiler' açıklanacak.

Yerli yapımlar kategorisinde en iyi film, yönetim, senaryo, müzik, görüntü yönetimi, sanat yönetimi, kurgu dalları, kadın oyuncu performansı, yardımcı kadın oyuncu performansı, erkek oyuncu performansı, yardımcı erkek oyuncu performansı ile toplam 11 ana dalda verilecek SİYAD ödülleri,1997 yılından itibaren sahiplerine törenle takdim ediliyor. Gecede 2013 yılının en iyi yabancı filmi de belirlenmiş olacak.

11 ana dalın yanı sıra en iyi belgesel film ve en iyi kısa film de SİYAD heykelciğiyle ödüllendirilecek.

Değerlendirme dahilinde olan filmlerin künyelerinde herhangi bir nedenle adı yer alan SİYAD üyeleri, yönetmelik gereği seçimlere katılamıyor.

Son dönemde yıldızı parlayan genç sanatçılarımızdan Karsu’nun mini konser vereceği ödül töreninde Türk sinemasına emeği geçmiş usta sanatçı ve emekçilerine de her yıl olduğu gibi özel ödüller takdim edilecek.

Bu yıl SİYAD’dan Onur Ödülü alacak sanatçılar, sinema ve tiyatro oyuncusu-çevirmen Serra Yılmaz, yönetmen ve senaryo yazarı Ali Özgentürk, senaryo yazarı, sinema ve tiyatro oyuncusu Macit Koper olacak.

SİYAD’ın Emek Ödülü yayıncı, tasarımcı, fotoğraf sanatçısı ve sinemamızın unutulmaz afişlerine imza atmış olan Erol Ağakay’a verilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Garanti Bankası’nın ana destekçisi olduğu SİYAD ödülleri Türkiye’nin en uzun soluklu ve kesintisiz düzenlenen sinema ödüllerinden biri niteliğinde.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>