KÜLTÜR-SANAT

Son Gala Mavi Dalga’dan

Altın Portakal Film Festivali’nde yarışma filmlerinin gala gösterimleri, Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın yönetmenliğini yaptığı Mavi Dalga filmiyle son buldu.
 
   
 
 
     

50’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metrajlı Yarışma bölümünde 10’uncu ve son gala gösterimi Mavi Dalga filmiyle gerçekleşti. Yönetmenliğini Zeynep Dadak ve Merve Kayan’ın birlikte yaptığı filmde, taşrada sıkışmışlık hissi yaşayan dört genç kızın hikayesi anlatılıyor. Çekimleri Balıkesir’de yapılan filmde dört arkadaşın müzik tutkuları, üniversite tercihleri ve duygusal çalkantıları anlatılırken bir taraftan da Balıkesir’e doğalgaz gelmesi ve iş derdi gibi toplumsal sorunlar yaşanıyor.

Galadan sonra seyirciyle bulaşan film ekibi ilk uzun metrajlı filmleri olan Mavi Dalga’yı anlattı. Filmin aynı zamanda senaryosunu da yazan Zeynep Dadak, net bir sonuç vermektense küçük bir şehirde yaşayan genç kadınların sadece durumlarını anlatmak ve seslerini duyurmak istediklerini söyledi.

Filmin başrol oyucusu Deniz’i canlandıran Ayris Alptekin ise filmdeki arkadaşlarıyla gerçek hayatta da arkadaş olduklarını ve uzun zamandır birlikte tiyatro yaptıklarını söyleyerek ilk defa uzun metrajlı bir filmde oynamalarına rağmen hiç zorlanmadıklarını anlattı.

Deniz’in aşık olduğu Fırat öğretmen rolünü oynayan Onur Saylan da Balıkesirli olduğunu ve filmde yaşanan olaylar ve gençlerin hayatının kendine çok tanıdık geldiğini söyledi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>