KÜLTÜR-SANAT

Tebesirfest’04 başlıyor...

Benzerleri yurtdışında ABD, İtalya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde her sene büyük katılımlarla düzenlenen Tebeşir festivali, Türkiye’ye geliyor.
 
   
 
 
     
1.Geleneksel Tebeşir Festivali: tebesirfest’04

Yurtiçi ve yurtdışı eğitim ile ilgili her türlü bilgi, haber, link ve aktiviteleri içeren Türkiye’nin en geniş kapsamlı eğitim sitesi ve dikey portali olan Tebesir.com, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor : 1. Geleneksel Tebeşir Festivali: TebesirFest’04Benzerleri yurtdışında ABD, İtalya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde her sene büyük katılımlarla düzenlenen bu festivali, Tebeşir.com, Türkiye’ye getiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tanıtım sponsorluğunda, 5-6 Haziran tarihlerinde Beşiktaş’taki Barbaros Hayrettin Paşa Parkı’nda (deniz müzesinin yanı) gerçekleşecek olan festivalde, iki gün boyunca Alem FM’in müziği eşliğinde, yerli ve yabancı ressamlarla birlikte yüzlerce lise ve üniversite öğrencisi tebeşirlerle zemine resimler yapacaklar.

Festivale Katılacak Yabancı Sanatçılardan Birkaçı:
Julie Kirk
Melanie Stimmel
Mark S. Cummings

İstanbul’daki tüm lise ve üniversitelerden gelecek resme ilgi duyan herkes, Julie Kirk’in yapacağı ‘workshop’a katılıp tekniği bizzat profesyonellerden görerek, kendilerine ayrılan küçük alanlarda uygulayabilecekler. Festival süresince gündüz saatlerinde hafif müzik yayını, yarışmalar, çekilişler ve sponsorlar tarafından promosyon ürün dağıtımı ve tanıtımı yapılacaktır. Açılış ve kapanışa İ.B.B.Başkanı Kadir TOPBAŞ katılacak ve ikinci günün sonunda bir ödül töreni yapılarak, resim yapan herkese sürpriz hediyeler verilecek.Ayrıca, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve TEGV gibi eğitime destek veren vakıflar iki gün boyunca festival alanında standlarıyla yer alacak, resim çalışmalarına katılacak ve gönüllülükle ilgili çeşitli aktiviteler yapacaklar.

Festival sırasında ve sonunda çalışmalar profesyonel bir fotoğrafçı tarafından görüntülenerek, festival sonrasında Taksim metroda ve bir sanat galerisinde sergilenecek. Uygun olan fotoğraflar kartpostal haline getirilerek vakıflar yararına satışa çıkarılacak.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>