KÜLTÜR-SANAT

Trabzon Uluslararası Film Festivali’ne Başvurular Başladı

16-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gençlik ve spor temasıyla bu yıl ilki düzenlenecek olan Trabzon Uluslararası Film Festivali`nin hazırlıkları sürüyor.
 
   
 
 
     

Bu yıl ilki düzenlenecek olan festivalin bu yılki teması ‘spor ve gençlik’. Festivalde ulusal ve uluslararası film gösterimleri, ulusal ve uluslararası uzun metraj, Ulusal kısa metraj ve belgesel film yarışmaları, Uluslararası kısa metraj ve belgesel film seçkisi, dünya sinemasından film seçkisi gösterimleri, Yeşilçam film seçkisi gösterimleri sinema adına yer alacaktır.

Jüri ve Seçki Filmler

12 Temmuz 2017'de İstanbul'da, 19 Temmuz 2017'de Trabzon'da yapılacak olan lansman ile festivalin Jüri ve seçkin filmleri açıklanacaktır.

Ödüller

Festivali düzenleyen iki kurum; İstanbul Trabzon Federasyonu (İTF) Başkanı Dursun Çağlayan ve Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER) Başkanı Asım Aykan bu yıl toplamda 200.000 TL nakdi ödül verileceğini ve seneye bu ödülün artacağını açıkladılar.

Ulusal Uzun metrajlı film yarışması ödülleri:

En iyi film ödülü: 100.000.TL
En iyi yönetmen ödülü: 20.000.TL
En iyi senaryo ödülü: 15.000.TL
En iyi müzik: 15.000.TL

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ödülleri:

En iyi film, En iyi yönetmen, En iyi senaryo, En iyi müzik dalında “Altın Kemençe” verilecektir.

Ulusal Kısa Metrajlı Film Yarışması:

Birincilik ödülü:18.000.TL
İkincilik ödülü: 7.500.TL
Üçüncülük ödülü: 5.000.TL

Ulusal Belgesel Film Yarışması:

Birincilik ödülü:18.000.TL
İkincilik ödülü: 7.500.TL
Üçüncülük ödülü: 5.000.TL

Jürinin seçeceği ve uygun göreceği kişilere Trabzon adına “Altın Kemençe vefa” ödülleri verecektir.

Seçici kurul isterse gerekçesini açıklayarak Karadeniz'e herhangi bir şekilde katkısı olmuş Karadenizli olmayan bir isme “Altın Kemençe Karadeniz'e Katkı” ödülü adıyla bir ödül verebilir.

Ayrıca Kısa Metraj Filmlere seçici kurul İstanbul Trabzon Federasyonu ve Anadolu Eğitim Kültür Derneği adına birer adet özel ödül verebilecektir.

Yaşam boyu “Altın Kemençe Trabzon Uluslararası Film festivali” ödülü bu sene Osman Şahin'e verilecektir.

“Trabzon'un Film Festivali Var”


Bu yıl ilki gerçekleşecek festivalin yarışmalı bölümleri, “Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması”, “Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması”, “Ulusal Kısa Metrajlı Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Metrajlı Film seçkisi”, “Ulusal Belgesel Film Yarışması” ve “Uluslararası Belgesel Film seçkisi” için başvurular başladı.

Resmi internet sitesi, “www.tuffest.org”da yayımlanan yönetmeliklere göre 1. Uluslararası Trabzon Film Festivali'ne son başvuru tarihleri şöyle:

"Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Metrajlı Film Yarışması, Uluslararası Kısa Metrajlı Film seçkisi, Ulusal Belgesel Film Yarışması, Uluslararası Belgesel Film Seçkisi”, 05 Ağustos 2017 son başvuru tarihi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>