KÜLTÜR-SANAT

Türk Sinemasının Yıldızları Roma Türk Film Festivali`nde Buluştu!

Türk sineması IV. kez Roma`da...
 
   
 
 
     

Serap Engin başkanlığındaki SRPİstanbul tarafından 16-19 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenen Roma Türk Film Festivali, bu yıl dördüncü kez Twigy'nin sponsorluğunda İtalyan sinema seyircisi ile buluşuyor.

Festivalin açılışı öncesi, Roma Büyükelçisi Aydın Sezgin tarafından büyükelçilik rezidansında bir resepsiyon verildi. Resepsiyonda Festival Onursal Başkanı Ferzan Özpetek ile birlikte festivalde Onur Ödülü alan Hümeyra, açılış filmi “Unutursam Fısılda”nın yönetmeni Çağan Irmak ile başrol oyuncusu Mehmet Günsür ve festival konukları Kenan İmirzalıoğlu, Çağatay Ulusoy ve festival sponsoru Twigy'nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel de katıldı.

İtalyan sinema sektörünün önde gelen isimlerinin de katıldığı gecede İtalyan sinema seyircisinin Türk sinemasına gösterdiği ilgi ve festival konuklarının yeni projeleri sohbetlerin ortak konusu oldu.

Festival, genç yönetmenlerin filmlerinden ustaların eserlerine, popüler sinema örneklerinden festivallerden ödülle dönen yapımlara geniş bir çerçevede sinema seyircisinin karşısına çıkarken, kısa filmlerlere de programında yer veriyor. İtalya ile Türkiye arasında sinemanın gücüne dayanan bir köprü kuran Roma Türk Film Festivali, bu yıl ki programında da yine Türk Sineması’nı “panoramik” bir bakışla ele alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>