MAGAZİN

"Gora" yı mart'ta izleyebilecek miyiz?

Cem Yılmaz "Gora" filmi için Kültür Bakanına gitti, Bakan "Yetki Fon'da " dedi.
 
   
 
 
     
Cem Yılmaz Filmi Mart'ta vizyona sokmak istiyor.

Şovmen Cem Yılmaz'ın, 'G.O.R.A.' filminin vizyona girmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'dan yardım isteme girişimi sonuçsuz kaldı. Yılmaz, martta vizyona sokmak istediği film için Mumcu'nun devreye girmesini rica etti. Mumcu da bürokratlarından bilgi istedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Genel Müdürlüğü, Böcek Yapım Şirketi tarafından çevrilmesine rağmen, filmin işletme belgesi hakkının Uzan grubuna bağlı Türk Filmi AŞ'ye ait olduğunu bildirdi. Bunu öğrenen Mumcu da Yılmaz'a müjdeli haber veremedi.

Böylece Böcek Yapım ve Türk Filmi arasında G.O.R.A. ile ilgili yapılan sözleşmenin geçerli olduğu ortaya çıktı. Sözleşme gereği Böcek Yapım, çekimlerinde tüm masrafları karşılamasına rağmen G.O.R.A.'nın vizyona sokulmasında yetkili değil. Bu nedenle Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Böcek Yapım'a film işletme belgesi veremedi. Genel Müdürlük, işletme belgesinin Türk Filmi'ne ihtiyati tedbir koyduran Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) verileceğini bildirdi.

'Tedbir kapsamının değişmesi gerekir'

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaplan, "Filmin vizyona girmesine, ancak ihtiyati tedbire neden olan alacaklarını karşılayacak biçimde izin verilebilir. Bunun için TMSF mahkemeye başvurmalı, ihtiyati tedbir kararının kapsamını değiştirmelidir" dedi.

MİLLİYET
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>