MAGAZİN

Laila Orient Dünya Yollarında!

DMC etiketiyle piyasaya çıkan "Laila Orient" adlı albümün tanıtımı, önceki akşam Laila'da yapıldı. Tıklayın!
 
   
 
 
     
Deniz Akkaya'nın sunuculuğunu üstlendiği gecede, Doğu ile Batı'yı sentezleyen kıvrak melodilerve Batı'nın modern sound'unu birleştiren "Laila Orient" adlı albüm, piyasaya çıktığı önceki gün Laila'da düzenlenen görkemli bir davetle tanıtıldı.

DMC etiketiyle çıkan, dünyaca ünlü "Budha Bar" ve "Cafe Del Mar" gibi albümlere rakip olarak gösterilen tanıtım gecesine Kenan Doğulu, Umut Akyürek,Müjdat Gezen, Rutkay Aziz, Savaş Dinçel, Emel Müftüoğlu, Deniz Seki, İlhan Şeşen ve Behzat Uygur gibi çok sayıda ünlü katıldı.

Denizin üzerine kurulan dev platformda canlı olarak çalan müzisyenlerin ritimlerine, çok sayıda dansçının oryantal şovları eşlik etti.

Türkiye'yle aynı anda sekiz ayrı ülkede piyasaya çıkan "Laila Orient"in tanıtım gecesi Fransa, Dubai, Japonya, İsrail, Yunanistan, İspanya, Rusya ve İtalya'nın en ünlü müzik yapımcılarını da bir araya getirdi.

İlker Tekyaylı yönetimindeki 52 kişilik "Orient Symphony Orchestra" davetlilere canlı müzik sunarken, ünlü dansçı Tolgahan'ın koreografisinde 30 dansçı sahneye çıktı.

Musa Göçmen ve Ercan Saatçi'nin şarkıları eşliğinde dansçılar şovlarını sergilerken, albümde "Unutulmaz" şarkısının Fransızca versiyonu yer alan Mirkelam da Gülümsün Saatçi'yle düet yaptı.

Fransızca sözlerin büyüsü ve Mirkelam'ın bestesi "Unutulmaz", Avrupalılar'a bu albüm aracılığı ile duyurulacak.

Tüm dünyada ve ülkemizde de son günlerde çok popüler olan 'Husan' ise geceye katılarak bir performans sergiledi.

Hollandalı iki aranjörün yaptığı 'Husan' şarkısının ülkemizde ve dünyada bilinen remixinin de yaratıcıları olan 'Bhangra Knights Vs. Husan' albümün tanıtım gecesinde canlı performansları ile yer aldı.

Kıvrak melodiler

Albümde, Arap müziğinin yeni gözdesi Elissa'nın satış rekorları kıran son albümü 'Ayshalak'dan, 'Baada'a kadar pek çok kıvrak melodi bulunuyor. Ayrıca Musa Göçmen'in 'Sufi' ve 'The End' şarkıları ile daha önce Levent Yüksel'in yorumladığı Paca de Lucia bestesi olan Tuana' nın enstürmantal oryantal versiyonu 'Palenque' albümde yer alan 17 şarkıdan birkaçı.

Dünya'nın en önemli complation albümlerinden olan Buddha Bar, Nirvana, Sofitel'in albümlerinde konsepte uygun dönemin popüler şarkıları bir araya toplanırken 'Laila Orient' de yer alan 17 şarkının 8'i sadece bu albüm için yapılan parçalardan oluşmakta.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>