MAGAZİN

Pelin Körmükçü Yeni Albümünü Ünlü Dostlarıyla Kutladı

‘Bu defa bir ses sanatçısını oynadım’
 
   
 
 
     

Ünlü tiyatro oyuncusu Pelin Körmükçü’nün ilk albümü ‘Alkışlar Sana’ bugün (Cuma) müzik marketlerdeki yerini alıyor. Körmükçü, önceki akşam Akmerkez’de bulunan Brasserie adlı mekanda yeni heyecanı için sanatçı ve oyuncu dostlarının da katıldığı bir lansman gecesi gerçekleştirdi. Geceye Buket Dereoğlu, Suzan Kardeş, Yavuz Seçkin, albümün sanat yönetmeni Ahmet Selçuk İlkan, Fatih Ürek, Yasemin Yalçın, Demet Akbağ, Deniz Akkaya, Selim Çaldıran ‘ın yanı sıra birçok davetli katıldı.

Heyecanını basın mensuplarıyla paylaşan Körmükçü ‘Albüm, çok güzel keyifli ama bir o kadar da zor oldu. Sevdiğim bir şeye karar verdim. Bugüne gelene kadar zahmetli süreçlerden geçtik. Oyunculuğumda da müziğimde de ustalarla çalıştım. Altı şarkımız var. İlk klibimizi de ‘Bu Şehir’ şarkısına Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çektim. Klibimde oynamakta hiç zorlanmadım’ sözleriyle paylaştı.

Körmükçü, albüm çıkarmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyerek ‘Benim asıl mesleğim oyunculuk. Müzikal yapabilirim, her şey güzel giderse yeniden albüm de yapabilirim. Oyuncu her şeyi yapmalı. Ben bu defa bir ses sanatçısını oynadım gibi düşünüyorum. Artık mikrofonu görünce içimden şarkı söylemek geliyor’ dedi

Gecenin sonunda dostlarıyla bir kutlama pastası kesen Pelin Körmükçü ‘Yeni bir başlangıç yaptım. Dilerim albümümün adı kadar bu alkışları ben ve bu yolda benimle olan bütün dostlarım alır. İnşallah bu oyunumu beğenirsiniz. Bu yolda beni yalnız bırakmayan eşim Bedri Başar’a da teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

HAZİRAN’DA YENİ FİLM GELİYOR


* Geceye katılan Yavuz Seçkin ‘Benim de bu albümde büyük katkım var. Saçları özellikle ben dizayn ettim. Çok uzun zamanlar çalıştım’ sözleriyle herkesi güldürürken ‘ ‘Yıldızlar da Kayar’ isimli bir filme başlıyorum. Ferdi Tayfur’un muhteşem şarkısı ve yıllar önce çektiği bir film. Ferdi Abi’mizin de manevi desteğini aldık. Haziran’ın 6’sında motor diyoruz. Altan Erkekli, Altan Gördüm, Veysel Diker, Larissa-Burak Gacemer, Serenay Aktaş, Ümüt Karan, Ahmet Çakar, belki de İsmail YK var’ diyerek yeni projesinin müjdesini verdi.

35 SANATÇI AHMET SELÇUK İLKAN İÇİN BİR ARAYA GELDİ

* Albümün sanat yönetmeni Ahmet Selçuk İlkan da ‘Şarkılarımızı güzel insanlar için yazıyoruz. Yazana kadar bizim oluyor, yazdıktan sonra onların kalplerine bırakıyoruz. Ben de bu hayatın içinde bir imza atmak istedim. Son albümümün adı İmza olacak. 35 yıl, 35 ses, 35 nefes. 35 değerli sanatçımız benim en çok sevilen şarkılarımı yorumladılar. Büyük ihtimalle 15- 20 Mayıs tarihinde gönüllerdeki yerini alacak’ açıklamasında bulundu.

* Fatih Ürek ise ‘Böyle duygulu ve duyguları içten olan şarkıcılara ihtiyacımız var. Çok içli şarkılar var. Ailede zaten, onların temelinde var. Tiyatro sahneleri için inşallah, bir müzikal, dizi her şey olabilir’ sözleriyle oyunculuğa göz kırptı.

* Kendisinin de bir albümü bulunan deneyimli tiyatro sanatçısı Yasemin Yalçın ‘Birimiz ayağımızı sürüdük ve arkamızdan geldi. Zaten ikimizin de hayaliydi. Hem kardeşim hem arkadaşım. Sesinden de hiçbir endişem yok’ dedi.

BEN SADECE SOLİSTİ CANLANDIRMAYI SEVİYORUM, ÖBÜR TÜRLÜ CESUR DEĞİLİM

* Davete kahkahalarıyla renk katan Demet Akbağ da ‘Pelin yıllarca bütün özel toplantılarda, galalarda, gala sonrası eğlencelerde, ev sohbetlerinde söyledi. Onun şarkıları ve repertuvarının yeri ayrıydı, şimdi artık solistimiz oldu. Eskiden dost meclislerinin solistiydi. Onlar yaptı, ben şimdi 5-10 yıl ara vereyim. Solisti canlandırmıştım ama ben canlandırma seviyorum. Oralarda iddialı olmayı seviyorum. Öbür türlü pek cesur değilim. Benim sesim onlar kadar güzel değil’ diyerek mütevazı bir açıklamada bulundu.

ÖDÜL BANA DA SÜRPRİZ OLDU

Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrollerini üstlendiği Niyazi Gül Dörtnala filmi, 4. Flathead Lake Uluslararası Cinemafest’te Demet Akbağ’a “En İyi Kadın Oyuncu”, filme de “Jüri Özel Ödülü”nü getirmişti. Akbağ, konuyla ilgili ‘Ödül bana da sürpriz oldu. Böyle bir festival varmış, böyle bir ödül veresi varmış. Değişik, hoşuma gitti. Sessizdi ortalık, iyi oldu bu ödülün geldiği dedim. Gidip alma imkanım yok. Missisipi’ye kadar uzanamadım, kargoyla yollayacaklar’ sözleriyle espri yaptı.

‘BEYİM’LE YEMEK YİYECEĞİZ

• Geceye sevgilisi Murat Varol ile birlikte katılan Deniz Akkaya ‘Albüm düşünür müsünüz?’ sorusunu ‘Ben sesi olan arkadaşlarıma bırakıyorum bu mesleği. Biz üç saat televizyonda yorum yaparak sesimizi harcamayı daha uygun buluyoruz. Sesim ancak konuşurken güzel. Ayrıca sahneyi doldurmak gerekiyor. Oyuncu olarak da çok seviyorum kendisini. Müziği sevmem için illa söylemem gerekmiyor, söylemeyi ancak kimse yokken duşta falan yapıyoruz’ dedi. Akkaya ‘Müzik ruhun gıdasıdır. İzin verirseniz bizim beyin karnı aç, ruhu değil midesi. Yemek yiyeceğiz’ sözleriyle akıllarda soru işareti bıraktı.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>