MODA - STİL

Atıl Kutoğlu 2011 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

IFM kapsamında, Atıl Kutoğlu Defilesi 25 Ağustos 2010’da...
 
   
 
 
     

ATIL KUTOĞLU, İTKİB’in organizasyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı desteğiyle, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Fashion Week kapsamında bir defile düzenliyor.

Dünyaca ünlü Türk modacı Atıl Kutoğlu New York moda haftalarındaki ve diğer moda merkezlerindeki defileleriyle dünya modasına Türk damgasını vurduktan sonra, uzun zamandır Türkiye’de yapması beklenen defilesini İstanbul Fashion Week kapsamında gerçekleştirecek. Catherine Zeta-Jones, Jessica Alba, Anna Paquin gibi Hollywood yıldızları ve Avrupa aristokrasisinden Prenses Francesca von Habsburg, Prenses Michael of Kent isimleri prensesleri giydiren Atıl Kutoğlu 25 Ağustos 2010’da gerçekleştireceği defilesinde 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nu sergileyecek. Türkiye’de güncel koleksiyonunu ilk defa sergilemekten büyük heyecan duyan Atıl Kutoğlu, Türkiye’nin uluslararası tanıtımını destekleyen “moda-tasarım ve sanat” eksenli bu önemli organizasyonun içinde yer almanın mutluluğunu yaşıyor.

Kutoğlu’nun 2011 İlkbahar- Yaz Koleksiyonu’nu dünyaca ünlü top modeller tanıtacak. Efsanevi müzik grubu Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards’ın kızı, genç topmodel Alexandra Richards, ünlü modacının New York’taki defilelerinde yer aldıktan sonra Kutoğlu için İstanbul’da podyuma çıkacak. Alman top model Franziska Knuppe’nin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen mankenleri Atıl Kutoğlu’nun yeni reasyonlarını sergileyecekler.

2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda Atıl Kutoğlu’nun çocukluğundan hatırladığı Ege ve Akdeniz tatil anıları, 2020’li yılların modern, fütürist kadınıyla buluşuyor. Seksi, Akdeniz kanı taşıyan bu koleksiyonda geometrik çizgiler, ipekli kumaşlar ve deri, etnik desenler, hem canlı tonlar hem de pasteller öne çıkıyor. Atıl Kutoğlu’nun kreasyonlarında sıkça kullandığı “Swarovski Elements” kristaller 2011 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’na da renk katıyor. Özellikle şık kokteyl ve gece elbiselerinin tasarımında kullanılan Swarovski taşlar ile parlak, çekici ve seksi bir hava yakalanıyor.

Atıl Kutoğlu’nun İFW kapsamında gerçekleşeceği defileyi izlemeye yurtdışından kalabalık bir davetli grubu geliyor. Aralarında politikacı eşleri, kraliyet ailesi mensupları, sanat ve show dünyasından dünyaca ünlü isimler, New York, Paris, Berlin gibi şehirlerden gelecek çok sayıda basın mensubu bulunan bu grup İFW’i de ilk defa izlemiş olacak.

Web: www.atilkutoglu.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>