MODA - STİL

ÇUVAL 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Havaların soğumasıyla Çuval kabilesi çantalarına kabuklarını ördü ve have şartlarına ayak uydurabilen koleksiyonunu mağazalarda satışa sundu!
 
   
 
 
     

Sepet örme ve balıksırtı gibi geleneksel tekniklerin benzersiz yorumlamasını Çuval'ın klasik siyah ve kahverengi vegetal derilerine şekil verirken göreceksiniz. Deri detaylar, asker yeşili su geçirmez astar, iPad ve akıllı telefonların rahatça sığabileceği iç ve orta cepler ve eskitilmiş gümüş kaplama akesuarlar, fonksiyonel ve aynı zamanda sofistike olmayı vurgulamak üzere tasarlandılar.

Kültür ve geleneklerin önemini bir kez daha vurgulayan Çuval, yerli kabilelerin bize miras bıraktığı desenler ve dokularla oynamaya devam ediyor ve bunları yeniden yorumlayarak çanta modellerine uyguluyor.
 Geçmiş dönemlere ait geleneklerimizi taklit eden çağdaş sanat anlayışımızla alay etmek isteyen bu Sonbahar//Kış 13-14 koleksiyonundaki malzeme, sepet örmede kullanılan natürel liflerden ziyade plastik olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda dayanıklılığa ve bu sezonun hava şartlarına odaklanan bu malzeme, Çuval’ın klasikleşmiş vejetal derisinin etrafında şekilleniyor ve zaman içinde eskiyecek ve eskidikçe güzelleşecek olan antik gümüş kaplama aksesuarlarla sabitleniyor. Deri detaylar, koyu asker yeşili astar ve iç cepler sayesinde bu koleksiyon daha sofistike ve kullanışlı bir hal alıyor.Şimdi size kendi “Yerli” anlayışınızı yorumlamaya ve kendi zamanınızı yaşamaya bırakıyoruz.

Çuval, heyecan verici ve rafine ürünler yaratırken yerel zanaatkarlığı desteklemeyi ve tanıtmayı amaçlayan çağdaş bir aksesuar markasıdır.Daha kumaş ve farklı malzemeleri Türkiye de işlenmiş derilerle harmanlayan Çuval, 21. yüzyılın karışık trendlerinden, farklı kültürlerinden, sanattan ve müzikten esinlenir.Renkleri ve tasarımı ilham verici bir görsellik yaratmak için kullanan ve bu sayede insanların hayatlarına enerji katmayı arzulayan Çuval, kendine aşılamış olduğu sanat anlayışı ve özgün ifadesiyle, eğlenceli ve eksantrik bir yaşam tarzını yansıtır. Bilinçli tüketim felsefesini benimsemiş olan Çuval, Türk zanaatkarları tarafından elde üretilmiş ürünleriyle, hem kendi ülkesinin modern pazarında hem de global pazarda yer almayı hedefler.

www.cuvalist.com
https://shopcuval.myshopify.com/

SATIŞ NOKTALARI: ShopCuval, Beymen Blender (IstinyePark, Nişantası, Zorlu, Capacity - çok yakında!), Atölye 55 (çok yakında!)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>