MODA - STİL

Optik Sektörünü En Net Gören Patron Geri Döndü

44 yıl önce Türkiye’nin ilk optik mağazası zincirlerinden birini ortaya çıkaran Fahri Kuz, 5 yıllık aranın ardından sektöre geri dönüyor.
 
   
 
 
     

2008 yılında Atasun Optik’in satın aldığı Fahri Kuz Optik markası 7 mağazayla hizmet veriyordu. Fahri Kuz, sektöre kızının markası olan Damla Kuz Optik ile devam ederek kısa sürede mağaza sayısını arttırmayı amaçlıyor.

1969 yılında kurulan ve Türkiye’deki optik sektörüne getirdiği yeniliklerle kısa bir süre içerisinde bir zincire dönüşen Fahri Kuz, kızına ait yeni bir marka olan Damla Kuz Optik ile sektöre geri dönüyor. Papağan logosu ile akıllarda yer eden Fahri Kuz Optik markasının başarısını kısa sürede Damla Kuz Optik’te de görmek istediğini belirten Fahri Kuz, amaçlarının hızlı bir şekilde mağazalaşmak olduğunu belirtiyor.

“TÜRKİYE’YE ORGANİK GÖZLÜK CAMINI BİZ TANITTIK”

Optik sektöründeki birçok yeniliği Avrupa ülkelerinden önce kendilerinin Türkiye’de tanıttığını belirten Fahri Kuz, organik cam kullanımının başlangıcına dair bir bilgi paylaşıyor: “Organik camı Türkiye’ye getirip ürünlerimizde kullanmaya başladığımızda insanlar plastik sanıyordu, doktorlar bile şüphe ile yaklaşıyorlardı. Şimdi ise Türkiye’de kullanılan gözlüklerin %90’ında organik cam kullanılıyor. Bu, sektörü yakından takip etmeyle, tüketicinin yerine kendini koymayla oluyor. Biz bu yeniliklere kızımın adıyla, Damla Kuz Optik ile devam edeceğiz.”

EL YAPIMI GÖZLÜKLER YAPILACAK

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, değerli madenlerden yapılan el yapımı gözlük çerçeveleriyle de bilinen Fahri Kuz, bu tür özel üretimlerin de Damla Kuz markası altında devam edeceğini belirtiyor.

Burberry, Bvlgari, Dolce&Gabbana, Versace, Rayban, Prada gibi ünlü markaların ürünlerinin bulunduğu, birçok markanın da Fahri Kuz’la yeniden çalışmak için kapısını çaldığı Damla Kuz Optik şu anda İstanbul’da dört mağaza ile Bahçeşehir, Aksaray, Akmerkez ve Beylikdüzü’nde hizmet veriyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>