MODA - STİL

Tommy Hilfiger & Shawn Mendes "Classics Reborn" Kapsül Koleksiyonu İçin Biraraya Geldi!

İlkbahar 2023 sezonunda daha iyi bir geleceği hedefleyen Classics Reborn koleksiyonu için iş birliği yapıyor…
 
   
 
 
     

Shawn Mendes ile iş birliği en son kampanyayı ve koleksiyonu şekillendiren sürdürülebilirlik odağıyla geliştirildi.

Tommy Hilfiger, GRAMMY adayı, çok sayıda platin albüm sahip şarkıcı ve besteci Shawn Mendes ile birlikte Tommy X Shawn Classics Reborn kapsül koleksiyonunu ve kampanyasını duyurdu.

15 Mart 2023'ten itibaren satışa sunulacak ortak koleksiyon zamansız klasikleri yeniden tanımlayarak özünde sürdürülebilirlik fikriyle tasarlanan prep ikonlarına yeni bir hayat veriyor.

Shawn Mendes ile birlikte tasarlanan yeni koleksiyon TOMMY HILFIGER'ın 90'lar öncesi prep yaklaşımından ilham alıyor ve rahat kalıplarla orijinal konforu vurgularken özellikle kapsayıcılığa odaklanıyor. İkonik TOMMY HILFIGER görünümlerinin çağdaş yorumlarını sunan yeni tasarımlar bugünün ve yarının klasiklerinden oluşan bir koleksiyon oluşturuyor. İş birliği, Mendes ve Hilfiger'in paylaştığı sürdürülebilirlik vizyonunu ve geri dönüştürülmüş ve yenilikçi malzemeler kullanma yaklaşımını benimsiyor.

Kampanyada şarkıcının arkadaşları ve ailesinin yanı sıra sürdürülebilirlik savunucuları ve yeni nesil kreatiflerden oluşan bir kadro rol alıyor. Shawn'a kız kardeşi Aaliyah Mendes, sanatçı, şarkıcı-besteci ve yakın arkadaşı Jon Vinyl, sanatçı yapımcı Mike Sabath, çok yönlü sanatçı Ahmad Cissé, yazar ve model Maye Musk, tasarımcı Czarina Kwong, değişim savunucusu Deprise Lons ve modeller Yvesmark Chery ile Anita Jane Pathammavong eşlik ediyor.

Classics Reborn kampanyası, merkezinde modern prep yer alan 28 parçalık erkek giyim ve kadın giyim koleksiyonunu tanıtıyor.Tommy Hilfiger ve Shawn Mendes'in yaklaşımına dört ilke ilham verdi. İlk iki ilke olan Color Reborn (Renklerin Yeniden Doğuşu) ve Materials Reborn (Malzemelerin Yeniden Doğuşu) koleksiyonun sürdürülebilir inovasyonlar içermesini sağlarken diğer iki ilke olan Self Reborn (Özün Yeniden Doğuşu) ve Community Reborn (Toplulukların Yeniden Doğuşu) çağdaş bir yaşam biçimini düşünmeyi teşvik ediyor.

Color Reborn (Renklerin Yeniden Doğuşu) geri dönüştürülmüş kumaşlardan üretilen ve canlı renkler kazanan malzemeler içeriyor. Recycrom™, tüketici öncesi fabrika kesim atıklarından elde edilen elyafın renkli bir toz haline getirilip yeniden işlenerek boyaya dönüştürülmesi için yeni bir teknik kullanıyor.

Materials Reborn (Malzemelerin Yeniden Doğuşu) en ileri teknolojiyi entegre ederek geri dönüştürülmüş tekstil malzemelerden konforlu yeni iplikler üretiyor. Ağaç lifleriyle harmanlanan geri dönüştürülmüş tekstil atıklarından elde edilen Circulose® malzemenin kullanılması saf kaynaklara bağımlılığı azaltıyor ve atılan pamuklu tekstillerin çöpe gönderilmek yerine daha döngüsel bir geri dönüşüm sisteminin parçası olmasını sağlıyor.

Self Reborn (Özün Yeniden Doğuşu) fikirlerden tutkulara, bakış açılarından giydiklerimize kadar her şeye yeni bir bakışla yaklaşma taahhüdünü yansıtıyor.

Community Reborn (Toplulukların Yeniden Doğuşu) ise kendinizi, daha iyi olmanız için sizi harekete geçiren insanlarla çevrelemeyi vurguluyor.

Tommy Hilfiger koleksiyon hakkında şunları söyledi: “Tommy X Shawn Classics Reborn koleksiyonu, Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan moda yaratma hedefimiz doğrultusundaki sürdürülebilirlik vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda yeni bir adımı temsil ediyor. Shawn son derece etkileyici bir genç ve pozitif değişimi savunuyor. Kendisiyle çalışmaktan ve gelecekte daha sorumlu moda yaratmak için üzerimize düşeni yapmaya devam etmekten gurur duyuyoruz.”

Classics Reborn kampanyasının sanat yönetmenliğini Team Laird, çekimlerini ise Cass Bird üstlendi. Tommy Hilfiger ve Shawn Mendes global kampanyayı tanıtmak için Londra, Berlin, Milano ve Mexico City'de bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. Seçili mağazalarda düzenlenecek etkinliklerde yerel sürdürülebilirlik hareketlerinde değişimi tetikleyenlere bir platform sunulacak.

“Classics Reborn koleksiyonu için Tommy Hilfiger ailesiyle çalışmak beni çok heyecanlandırıyor,” diyen Shawn Mendes sözlerine şöyle devam etti: “Koleksiyon benim için çok özel çünkü markanın en klasik giyim stillerinin bu harika, üstün kaliteli ve sürdürülebilir versiyonlarını içeren bir serinin tasarım sürecinde Tommy Hilfiger ile birlikte çalışma fırsatı buldum."

Koleksiyonda geri dönüştürülmüş ve organik pamuk karışımı yıldızlı ve çizgili bir rugby gömlek ve Recycrom™ teknolojisiyle boyanmış %100 organik pamuklu rahat kalıplı çift pilili chino pantolon gibi stiller yer alıyor. Ayrıca gövdesi geri dönüştürülmüş yün karışımı, kolları ise balık ağları da dahil çöplük ve okyanus atıklarından elde edilen ECONYL® rejenere naylondan üretilen bir kolejli ceket sunuluyor. Koleksiyonun genelinde Sorumlu Yün Standardı (RWS), Organik İçerik Standardı (OCS) ve Global Geri Dönüştürme Standardı (GRS) dahil sektörce onaylı çeşitli malzemeler kullanılıyor.

Tommy Hilfiger’ın sürdürülebilirlik taahhüdü doğrultusunda şirket tüm ürünlerini sürdürülebilir bir şekilde üretmeyi hedefliyor. Tommy Hilfiger, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir girdilere öncelik veren ve güvenli boyama işlemleri içeren daha düşük çevresel etkili malzemeler kullanmanın yanı sıra ürünlerin daha uzun süre kullanılabilmesi için yeni iş modellerini test etmeye devam ediyor. TOMMY HILFIGER’ın sürdürülebilirlik stratejisi hakkında daha detaylı bilgi için: https://responsibility.pvh.com/tommy/


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>