MODA - STİL

Zeynep Tosun “HIDDEN” 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu Kuruçeşme Arena’da sergiledi...
 
   
 
 
     

Her Story'nin sponsor olduğu ve Mercedes-Benz’in sunduğu defilede koleksiyonun ana ilham kaynağı olarak 1920'leri alan Zeynep Tosun, tasarımlarında 20'lerde ve günümüzde yaşayan kadınların erkeksi kemik yapısını ve gizli seksiliğini ortaya çıkartıyor. Dün gerçekleştirilen defileye Eda Taşpınar, Filiz Akın, Yasemin Taciroğlu, Azra Akın, Ceylan Çapa, Aslı Ekşioğlu, Pınar Sabancı gibi cemiyet ve moda dünyasından ünlü isimler katıldı.

Günümüzün çalışan rahat şehirli yaşayan kadınları, Zeynep Tosun yeni sezon koleksiyonunda, erkeklerden rol çalan iş sahibi, spor yapan, stil sahibi, sofistike, güçlü ve seksi bir kadına dönüşüyor.Her Story’nin Zeynep Tosun Ilkbahar-Yaz 2014 koleksiyonu için özel olarak tasarladığı görkemli aksesuarları ile tamamlanmış kombinler defilenin öne çıkan parçaları arasında yer alıyor.

Swarovski için özel olarak hazırlanan, kahverengi file üzerine full işlenmiş Swarovski taşlı elbise koleksiyonun öne çıkan "show piece" parçaları arasında yer aldı.Koleksiyona adını veren "HIDDEN" ile gizlilik ve seksi detaylara vurgu yapılıyor. Koleksiyonun öne çıkan özelliği loose kesimler. Tasarımları arasında düşük omuzlu elbiseler ve gömlekler yer alıyor. Düşük bel bol kesimli pantalonlar ve şortlar, gizli yırtmaçlı elbise ve etekler, sırt dekolteleri, transparan detayların ve art nouveau printlerin ağırlıkta olduğu koleksiyonu şık sandaletler ile tamamlıyor.

Vintage renklerin kullanıldığı koleksiyonda pastel ve kirli yeşil, sarı, gri, beyaz, marshmallow pembesi, açık pembe ve lacivert tonlar öne çıkarken, taşlanmış ipekler, denizci fileleri, ipek şifon, krepler, dökümlü kumaşlar koleksiyonun ana kumaşlarını oluşturuyor.

Defilenin koreografisini Uğurhan Akdeniz üstlenirken, saç tasarımı No.21 İbrahim Zengin tarafından yapıldı. Defilenin makyajı, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express’in ana sponsorlarındanMaybeline tarafından yapıldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>