POPÜLER MEKANLAR

Cities Pera Açıldı!

Yaklaşık 20 yıldır Türkiye’nin gece hayatına yön veren “CITIES” markası yeni şubesi “Cities Pera”yı Asmalı Mescit’te açtı!
 
   
 
 
     

3 Aralık’ta özel bir geceyle açılan mekan sosyete, sanat, siyaset ve basın dünyasından birbirinden önemli konuğa ev sahipliği yaptı. Kısa zamanda İstanbul’un en çok ilgi gören mekanlarından biri olmayı hedefleyen “Cities Pera” müşterilerine konforlu bir ortam, eşsiz lezzetler ve kaliteli müzik vaat ediyor.

Cities Pera’da iki şehir kullanılacak. Giriş katında yer alan Cities Barcelona tipik bir tapas-bar olmasının yanında canlı performans olarak DJ AKİF ASLAN ve VOKAL ZEYNEP ÖNKAYA’yı müşterilerine sunmakta. Teras katında yer alan Cities İstanbul ise meyhane konsepti ve farklı mezeleriyle birlikte, işletme ve sahnede BURÇİN BİLDİK ile eğlencenin sınırlarını zorlayacak.
 CITIES Tarihçe;

Adından da anlaşılacağı üzere şehirleri konu alan tematik bir işletme olan Cities, ilk olarak 1993-1994 sezonunda Etiler’de gece hayatına merhaba dedi. ilk senesinde 3 katlı bir villanın içinde 3 ayrı şehrin müzik ve eğlence anlayışını tanıtmak üzere kuruldu. İlk katta Londra’nın underground müziğini marjinal bir dekor anlayışında, orta katta antikalarla bezeli dekorla ve 80’ler müziği eşliğinde Paris’in zerafetini, en üst katta ise Bursa adıyla Türk müziği konseptiyle müşterilerine hizmet verdi. İlk senesinin sonunda Yeniköy’de yer alan gece hayatının önemli mihenk taşlarından olan ŞAMDAN-Sabancı Korusu ŞAM-SA’yı alarak gece hayatında çok hızlı bir yükselişe geçti. 44 dönüm koru içinde yer alan CITIES-SABANCI KORUSU, 2000 kişilik diskosunda Roma, 1000 kişilik kulübünde Bodrum, restaurantında ise Monte Carlo şehirlerini kullanarak çok büyük sükse yaptı.

Ardından “Cities” markası eski Etiler 29’u alarak giriş katında Viyana’nın klasik ev konseptinde popüler yabancı müzik çalarken, üst katında ise Uludağ dağ evinde canlı müzikte Utku, Aydın, Arto, Fatih Ürek gibi sanatçılarla gece hayatının nabzını tuttu.

“Cities” markası sonraki yıllarda da FIFTIES’i İstanbul müşterisine tanıttı.

1950’li yılların çok renkli yaşamını, Amerika’dan 2 yılda toplanan ve tümü orijinal olan parçalarla dekore etmişti. Bu yıllarda bir de Kireçburnu’nda açılan BAY BALIKÇI eklenince “Cities” İstanbul’un en önemli eğlence grubu olmuştu. Cities bugünkü Reina’nın yerinde yeni yazlık mekanını açtığında yıl 1998’i gösteriyordu. Cities markası ANTALYA, SİLİVRİ, TÜNEL, YEŞİLYURT, TUNUS, TEKİRDAĞ, DATÇA gibi lokasyonlarda da yer aldıktan sonra şimdi de PERA’da açılmıştır.

Cities Pera’da iki şehir kullanılacak. Giriş katında yer alan Cities Barcelona tipik bir tapas-bar olmasının yanında canlı performans olarak DJ AKİF ASLAN ve VOKAL ZEYNEP ÖNKAYA’yı müşterilerine sunmakta. Teras katında yer alan Cities İstanbul ise meyhane konsepti ve farklı mezeleriyle birlikte, işletme ve sahnede BURÇİN BİLDİK ile eğlencenin sınırlarını zorlayacak. Gece hayatındaki yıllar süren tecrübesini Cities Pera’ya aktaracak olan ünlü işletmeci ise Dicle Şimşek...

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>