POPÜLER MEKANLAR

Uzakdoğu’nun noodle’ına Türk yorumu

Hafif ve çok lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız. O zaman bu teklifimizi kaçırmayın..
 
   
 
 
     
Kanyon’dan sonra ülkemizdeki ikinci şubesini Taksim’de açan wagamama, menüsündeki benzersiz lezzetler dikkat çekiyor. Ülkemizin noodle ustası wagamama, Türk damak tadında uygun yepyeni bir lezzete imza attı. wagamama Türkiye’nin deneyimli şefleri tarafından ülkemizdeki noodleseverler için özel olarak hazırlananan wagamama teriyaki, içeriğindeki biftek ve tavuk etiyle noodle yemeklerinde et seven wagamama dostlarının kalbini fethediyor. wagamama teriyaki’de biftek ve tavuk etinin yanı sıra soğan, biber, ıspanak fasulye taneleri ve noodle kullanılıyor. Bu malzemeler zencefil ve teriyaki sosla karıştırılarak curry yağıyla birlikte Çin (wok) pişirme tavasında veya büyük düz ızgara alanında pişiriliyor. wagamama müşterilerinin de fikirleri alınarak son haline getirilen wagamama teriyakiden bugüne kadar 9.000 porsyion satılmış bulunuyor. wagamama teriyaki’nin eşsiz ve lezzetli tarifi, wagamama’nın genel merkezindeki deneyimli şefler tarafından da onaylanmış bulunuyor.


wagamama Türkiye Genel Müdürü Alper Demirağ, wagamama teriyaki’nin geliştirilme süreci hakkında şu bilgileri veriyor: “wagamama olarak restoran içerisinde müşteri memnuniyet formları ve birebir yaptığımız görüşmelerle müşterilerimizden restoran ve menümüz hakkındaki görüşlerini talep ediyoruz. Analiz aşamasında etli yemeklerin daha fazla sevildiğini gördük. Bu doğrultuda teriyaki yemeğimizi Türk damak tadına uygun olarak beyaz ve kırmızı et ekleyerek yeniden yorumladık. Hazırladığımız yemeği müşterilerimize tattırarak fikirlerini aldık. Teriyaki zaten sevilen bir yemek olduğu için bunun etle tatlandırılması çok başarılı bulundu. Sonrasında İngiltere’de bulunan merkezimize hazırlanış detay bilgilerini gönderdik. Onlar tarafından da denenip uygun bulununca menümüze koyduk. wagamama teriyaki’yi hazırlarken wagamama’nın yüksek standartlarını aynen koruduğumuzu özellikle belirtmek isterim.”

wagamama, farklı konsepti ve iç mekan tasarımıyla dünyanın en dikkat çekici restoran zincirleri arasında yer alıyor. 11 ülkede 80’e yakın restoranla hizmet veren wagamama, Japonların yüzlerce yıllık noodle geleneğinin yansımalarını günümüzün modern şehir yaşantısıyla birleştiriyor. Geniş ve ferah mekanı, herkesin bir arada oturduğu sıra tarzı masaları ve çılgın servisiyle restoran anlayışında devrim yaratan wagamama’da yiyecekler sipariş üzerine taze taze hazırlanıyor. Tüm noodle severlerin gönlünde taht kuran wagamama’nın keyifli ve eğlenceli ortamında yemek yerken yaşantınıza değil, günün koşuşturmacasına ara veriyorsunuz ve sigarasız bir ortamın keyfini çıkarıyorsunuz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>