RÖPORTAJ

Özge Ulusoy Sakatlanınca Hayatı Değişti!

Bale eğitimi alırken talihsiz bir kaza sebebiyle baleyi bırakmak zorunda kalan modelliğe adım atan başarılarıyla, kendi yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor.
 
   
 
 
     

Şimdi HeyCanlı adında bir magazin programı sunan Özge Ulusoy ekranlarda olmayı sevdiğini özellikle belirtiyor... Adım attığı her alanda başarılarıyla adından söz ettiren Özge Ulusoy bu ay güzelliği ve pozitif enerjisiyle Sofa Hotel’de kendisiyle MAG Dergi’ye özel harika bir çekim gerçekleştirildi...

BİZE BİLİNMEYEN YÖNLERİNİZDEN SÖZ EDER MİSİNİZ? MESELA ÖZGE ULUSOY’UN BİR GÜNÜ NASIL GEÇİYOR?

Sabahları çok geç kalkan biri değilim geç yatsam bile erken uyanırım. Uykuyu pek sevmiyorum açıkçası hatta bazen bana zaman kaybı gibi geliyor. Eğer boş günümse evimde güzel bir kahvaltı sonrasında Masc Pilates'de pilates dersime giderim. Rutin bakımlarım varsa kuaförüm Kanyon Ata'ya gider saç ve el bakımımı yaptırırım. Cilt bakımım için de Yıldız Kızılcan'a giderim. Arkadaşlarımla vakit geçirmekten çok keyif alırım. Uzun sohbetli yemekler favorim. Sonrasında da evime gelir yatmadan önce mutlaka kitabımı okurum. Eğer iş günüm ise tüm programım ona göre olur zaten. Sabahları uyanınca ilk işim bir bardak ılık limonlu, bir bardak da normal su içmek. Cilt bakımıma ve temizliğine önem gösteririm, gündüz ve gece için kremlerimi asla ihmal etmem.

HER İŞİN BELİRLİ ZORLUKLAR VARDIR... MANKENLİK DIŞARIDAN BAKILDIĞINDA ÇOK ÖZEL VE EĞLENCELİ BİR MESLEK... PEKİ MANKENLİĞİN SİZE ZOR GELEN YÖNLERİ NELER?

Benim mesleğim doğru yapıldığında dünyanın en keyifli işi. Bazen çalıştığım ortamlarda o kadar iyi vakit geçiriyorum ki çalışıyormuş gibi bile hissetmiyorum. En zor yanı ise kendinize çok özen göstermeniz ve camiada saygın bir isim edinmek için disiplinli çalışmanız. Bu iki kural da bana zor gelmiyor. Çünkü sağlıklı ve bakımlı yaşama huyum zaten annemden geçmiş. disiplin ise bale geçmişimden bir alışkanlık. Her yere zamanında yetişen, birçok işi bir arada organize edebilen bir yapım var. Bu yüzden bana zor bir yanı yok açıkçası.

DEFİLELERİN EN GÖZDE MANKENLERİNDEN BİR TANESİSİNİZ. BİZE MODANIN EN YAKIN TAKİPÇİSİ OLARAK 2013-2014 SEZONU HAKKINDA NELER SÖYLERSİNİZ? BU SEZON NELER MODA, HANGİ RENKLER ÖN PLANDA...?


Bu sezon geçen sonbahar kış sezonunda da olduğu gibi siyah ve grinin yanı sıra bordo, hardal sarısı, kırmızı, koyu yeşil ve mavi de gardırobumuzda yer alıyor. Özellikle bordo benim favorim. Kalem etek ve pantolonlar, eskitilmiş jeanler ve deri pantolonlar da vazgeçilmez olacak.

SİZCE MODA NE DEMEK? KENDİNE YAKIŞANI GİYMEK Mİ, MODAYI TAKİP ETMEK Mİ?


Bu soruya hep tek bir cevabım oldu. Modayı yakından takip edin ve moda parçaların içinden kendinize yakışanı seçin. Moda olan her şey bana da yakışmıyor. bazen başkasında beğensem bile kullanmadığım şeyler oluyor. Vücudumuz iyi tanımak en önemli kural. Her vücut tipiyle çok şık olunabileceğine inanıyorum.MANKENLİĞİN DIŞINDA ŞİMDİ BİR DE MAGAZİN PROGRAMI SUNUYORSUNUZ. DAHA ÖNCEDEN DE “BUGÜN NE GİYSEM” ADLI PROGRAMDAYDINIZ. HEMEN HEMEN HER GÜN TELEVİZYONDA OLMAK NASIL BİR YAŞAM SİSTEMİNİ BERABERİNDE GETİRİYOR?

Magazin programı sunmak bana bu teklifle gelen ekibin kalitesine güvenmemle başladı. Magazinin içinde olup bu işi çok doğru yapan insanlar görüyorum ve bende aynı böyle bir ekiple çalışıyorum. Başta bana bu teklifle gelen Reşat Balcıoğlu olmak üzere Suavi Doğan, Ömür Sabuncuoğlu, Altan Çimen, Fatih Yılmaz, Timuçin Güner ve ismini şu an sayamadığım tüm ekip harika. Şu ara sadece haftada bir gün ekrandayım ama ben ekranda olmayı seviyorum. Beni izleyenlerin de bundan keyif aldığını görüp mutlu oluyorum. Kendimi geliştirmek için çabalayarak ilerlemeye çalışıyorum. Ekranlarda kalıcı olmak ve kaliteli işlerle var olmak en büyük hedefim. Bu sene yoğunlukla oyunculuğa eğilmek istiyorum... Gelen teklifleri değerlendiriyorum.

İŞ HAYATINDAKİ YORGUNLUĞUNUZU ATMAK İÇİN NELER YAPIYORSUNUZ?

Evde ailemle vakit geçirmek ve arkadaşlarımla olmak. Kısacası sevdiklerimin enerjileri benim dinlenmemi sağlıyor.

ÇOK HOŞ BİR FİZİĞE VE GÜZEL BİR CİLDE SAHİPSİNİZ... OKURLARIMIZA GÜZELLİK SIRLARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Yukarda bahsettiğim gibi cilt temizliği ve bakımı benim için çok önemli. Kullandığım ürünleri kaliteli seçiyorum. Kaliteli demek pahalı demek değil önemli olan içeriği. Genelde doğal ürünleri kullanıyorum. Günde iki litre su ise güzel bir cildin en büyük sırrı. Dikkatli beslenmek de tabii. Yediklerime kilomu korumaktan ziyade sağlıklı olmak için dikkat ediyorum. Ayrıca güzellik ve bakımla ilgili çok okuyup çok araştırıyorum.BİRAZ DA GEÇMİŞTEN BAHSEDELİM... MESELA KÜÇÜKKEN BU KADAR ÜNLÜ VE BEĞENİLEN BİRİ OLMAYI DÜŞÜNÜR MÜYDÜNÜZ? KÜÇÜKKEN İLERİDE HANGİ MESLEKTE OLMAYI HAYAL EDERDİNİZ?

Ben konservatuar hayatım boyunca hep çok idealist bir balerindim. Başka bir mesleği hiç hayal etmedim. Ama sanki hep içimde bir yerde insanların tanıdığı biri olacağıma dair bir his vardı. Sakatlanmamın sonrasında ise etraftan gelen fikirleri de dinleyerek modelliğe yöneldim. Ama küçükken bile hangi işi yaparsam yapayım büyük bir aşk ve disiplinle yapacağımı biliyordum.

SİNEMA PROJENİZ VAR MI? SİZİ YAKIN ZAMANDA BEYAZ PERDE DE GÖREBİLECEK MİYİZ?

Evet bu yaz bir sinema projesinde başrollerden birinde oynadım. Kış aylarında gösterimde olacak. Ama henüz bunla ilgili açıklama yapamıyoruz zamanı gelince yapacağız.

İLERİDE KENDİNİZİ NEREDE GÖRÜYORSUNUZ YA DA GÖRMEK İSTİYORSUNUZ?

Öncelikle kendimi iyi bir anne olarak görmek istiyorum. Zamanı gelince de olacağıma inanıyorum. Aynı zamanda da çalışan başarılı bir kadın olarak görmek isterim kendimi. Dediğim gibi ekranlarda kalıcı olmak amacım ve tabii ki ikinci üniversitemde eğitimini aldığım küratörlük üzerine de bir şeyler yapmayı hayal ediyorum. Kendi sanat galerime sahip olabilmek de isteklerim arasında...

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>