RÖPORTAJ

Sade ve Net Duruşuyla Ayşegül Toplusoy

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden, güzelliğiyle herkesin beğenisi toplayan Ayşegül Toplusoy…
 
   
 
 
     

Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirdiğimiz çekimde güzelliğiyle harikalar yaratan Ayşegül Toplusoy ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine harika tasarımlarını oluştururken nelerden ilham aldığını, modayı, güzellik sırlarını ve tempolu iş yaşamını sorduk. Samimi cevaplarıyla kaçırılmayacak bir röportaj MAG özel sayfalarımızda sizler...

AYŞEGÜL TOPLUSOY’UN BİR GÜNÜ NASIL GEÇER? GÜN İÇİNDE NELER YAPARSINIZ?


Genel olarak düzenli ve planlıyımdır. Haftaya başlamadan önce bütün programım ve randevularım ajandamda yazılıdır. Güne erken saatlerde başlarım, kızım okula gittikten sonra kahvaltı yapar ve gazetelerimi okurum. Daha sonra ofise giderim, oradaki duruma ve randevularıma göre uygun olursa dostlarımla öğlen yemekleri yerim ve tekrar ofise dönerim. Akşam programımız yoksa evde ailece oturup sohbet etmek ve film izlemek en büyük keyiflerimizden biridir.

YAKLAŞIK ON YIL ÖNCE KURDUĞUNUZ “DYLA” MARKASINDAN BAHSEDEBİLİR MİYİZ?


Kızımın adı Dila'dan esinlenerek "DYLA" markası 2003 yılında hayata geçti. Çıkış noktası deri ve kürk olmak üzere dış giyim ağırlıklı idi. Fakat daha sonra tekstil bölümünü de ekledim çünkü böyle bir talep oldu.

BURADAKİ TASARIMLARINIZDA NELERDEN İLHAM ALIYORSUNUZ?

Tasarımlarımda tabii ki sezonun trendleri beni etkiliyor ama gerçek anlamda benim ilham kaynağım yaptığım seyahatler, gördüğüm değişik kültürler, farklı atmosferler, doğa ve dünyada en sevdiğim şehirlerinden biri olan "İSTANBUL".

HER ZAMAN ÇOK BAKIMLI GÖRÜNÜYORSUNUZ... CILT BAKIM RUTİNİNİZDEN BİZE BAHSEDER MİSİNİZ?

Çok teşekkürler... Ben cildime gerçekten özen gösteriyorum. Sabah ve akşam mutlaka cildimi temizleyip serum ve kremlerimi düzenli kullanırım. Haftada 1 veya 2 kez nem maskesi uygularım. 2 ayda 1 olmak üzere cilt bakımı yaptırırım. Olmazsa olmaz makyaj ürünlerim Laura Mercier pudram, Lancome siyah rimelim, Bobbi Brown nude renkteki rujlarım.ALIŞVERİŞ İLE ARANIZ NASIL? EN ÇOK NE ALIRSINIZ?

Her kadın gibi ben de alışveriş yapmayı severim, en çok da çanta ve ayakkabı satın alırım.

EN SON HANGİ KİTABI OKUDUNUZ?

"Şimdi’nin Gücü" Eckhart Tolle

KIZINIZLA NASIL VAKİT GEÇİRİYORSUNUZ? BİZE ANNE-KIZ İLİŞKİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?


Kızımla hem arkadaş hem de anne-kız olabilmeyi çok iyi dengelediğimi düşünüyorum. Biz bir arada olmaktan, sohbet etmekten, sinemaya gitmekten, sergi ve müzeleri beraber gezmekten, fotoğraf çekmekten ve daha pek çok şeyi birlikte yapmaktan çok keyif alıyoruz.

MONOKROM RENKLERİN BİR ARADA KULLANILMASI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?


Bu sezonun olmazsa olmaz trendlerinden biri monokrom giyinmek. Şu anda her yerde monokrom tasarımlara rastlayabilirsiniz, ben de koleksiyonumda yer verdim, ayrıca severek giyiyorum.

VE TABİİ BİR STİLİSTE SORMAMIZ GEREKEN SORU; 2013 YAZ MODASI NELERDEN OLUŞACAK?

2013 yaz modasında siyah-beyaz birlikteliği ön plana çıkıyor, özellikle kareler, çizgiler ve bunların bir arada kullanılmış kombinlerine rastlamak mümkün. Bunun yanı sıra neon renkler ve başta sarı olmak üzere canlı ve parlak renkler hakim. Kesimlerde özellikle A formu ön planda, hatları daha az belli ettiği için pek çok kadın tarafından daha çok tercih ediliyor. Ayrıca vücuda oturan kesimler ve ipek-şifon romantik elbiselerle danteller de var.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>