RÖPORTAJ

Timur Acar: "Kızım var olma sebebim"

Avrupa Yakası, Akasya Durağı ve Kertenkele dizileri ile adını daha geniş kitlelere duyuran usta tiyatrocu, kızı Eliz ile yapmaktan en keyif aldığı aktiviteyi ve baba olmanın onda hissettirdiklerini paylaşıyor.
 
   
 
 
     

Baba olduğunuzda hissettiğiniz ilk şey neydi?

Çok tuhaf bir histi, çünkü bir anda ayaklarınız yerden kesiliyor sanki. O annesinin kucağında her türlü isteği karşılanırken siz onun yanında duran bir destek gibi oluyorsunuz baba olarak. Ancak ilk altı aydan sonra karşılıklı göz göze geldiğinizde aranızda bir bağ kurabiliyorsunuz. O anneyle bağı kuruyor, beslenme en önemli bağ ama sizin bağınız sonradan kuruluyor ve o bağ da kurulduğu zaman hiç kopmuyor. O yüzden çok tuhaf hissetmiştim diyebilirim.

Baba kavramını tek bir cümleyle tanımlayabilir misiniz?

Var olma sebebim…

Genelde birçok erkek, baba olmadan önce baba olmaktan korkar. Sizin çekinceleriniz var mıydı?

Yoktu, çünkü çok istiyordum baba olmayı. Bir çekincem olmadı o yüzden.

Kendi babanızın size davranışlarıyla sizin çocuklarınıza karşı davranışlarınızı kıyasladığınızda gördüğünüz en büyük fark nedir?

Çok büyük bir fark yok benim açımdan, çünkü babamla kurmuş olduğum ilişkiden çok mutluyum. Ömrüm boyunca da mutlu oldum; ama şunu diyebilirim, o zamanki şartlarla şimdiki şartlar bir değil. Bizim babamız çok çalışıyordu, pek zaman ayıramıyordu. Tek fark; ben daha çok zaman ayırmaya dikkat ediyorum.

Baba olduktan sonra hayatınızda neler değişti? Beklentileriniz doğrultusunda bir değişim mi oldu?

O değişim, beklentilerim sonucunda olmadı. Bunu yaşayarak anlıyorsunuz. Daha sakin olmaya çalışıyorum, hayata karşı bakış açımı daha pozitif bir noktaya taşıyorum, çünkü öyle olmak zorunda.

Kızınızla yapmaktan en keyif aldığınız aktivite nedir?

Benim kızımla yaptığım ve keyif aldığım en güzel aktivite birlikte müzik yapmak, şarkı söylemek. Bunu seviyoruz ikimiz de. Eliz ile beraberken şarkı söyleyip müzik yapmak çok eğlenceli benim için.

Eliz ile arkadaş gibi mi yoksa baba-çocuk çizgisinin keskin olduğu bir iletişimi mi tercih ediyorsunuz? İlişkinizi nasıl tanımlarsınız?

Daha çok arkadaş gibi olmaya çalışıyorum kızımla, çünkü arkadaşlık daha güzel bir iletişim sağlıyor aramızda.

Çocuğunuzun kariyerini oluşturma sürecinde nasıl bir etkiniz var? Tercihlerini tamamen kendisine mi bırakıyorsunuz?

Daha çok tercihlerini kendisine bırakıyoruz anne ve babası olarak; sadece yönlendirmeler yapıyoruz kariyer ile ilgili. Müdahaleden çok, yol gösterme gibi diyebilirim.

Bugüne kadar aldığınız en güzel Babalar Günü hediyesi nedir?


Eliz’in bana yazdığı notlar beni çok mutlu ediyor. Hediyeden çok, onun yazdığı not, çizdiği kalp, o anlamlı cümleler benim için çok keyifli.

Babalar Günü için iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Tüm babaların bu güzel gününü kutluyorum! Baba adaylarını da şimdiden tebrik ediyorum, çünkü Babalar Günü çok güzel bir gün...


MAG

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>