SAÇ BAKIMI

Mücevher gibi saçlar

Duştan çıkıp saçlarınızı özene bezene şekillendiriyorsunuz ama ne yaparsanız yapın o matlıktan bir türlü kurtulamıyorsunuz. Peki ne yapacaksınız?
 
   
 
 
     
Parlak saçlara kavuşmak aslında zor değil. İşte birkaç ufak ipucu...

Herkes ışıltılı, parlak saçlar ister. Saç tipiniz ne olursa olsun, önerilerimizi uygulayarak parlak saçlara sahip olabilirsiniz.


PARLAK SAÇLARIN SIRRI

Sıcakla aktive olan saç ürünlerini kullanın; çünkü bunların içinde bulunan nemlendirici özellikli maddeler, saç kurutma makinanızın verdiği ısıyla açığa çıkarlar.

Saçlarınıza hafta bir bakım yapın, satılan hazır saç maskelerini de uygulayabilirsiniz. Saçlarınız kıvırcıksa, kuruduklarında bukeleleri parmaklarınız yardımıyla ayırın. Fırçalamak elektriklenmeye sebep olur. Saçlarınızı kendiniz boyamayı düşünüyorsanız, parlaklığı arttırıcı bir saç boyası kullanın.

Jöle, briyantin gibi şekillendirmede kullandığınız ürünleri saç derinize yakın uygulamayın, saçlarınız yağlı görünür. Kalın telli saçlar için hazırlanmış ağır serumları ince telli saçlarınıza sürerek saçlarınızın ağırlaşmasına sebep olmayın. Saçlarınızı düzleştirmek için maşa benzeri bir alet kullanıyorsanız, bunu yapmadan önce birton ürünü saçınıza uygulamayın. Saçı korumak için tasarlanmamış yapışkan bir jel, saçınızın resmen "pişmesine" neden olabilir.

Islak saçlarınızı açmak için plastik bir fırça kullanmayın. Bu saçlarınızı esnetip, sonunda da kırılmasına sebep olur. Bu fırçası saçınızı kuruturken kullanın.


SAÇLARINIZ DÜZSE...

O zaman şanslısınız; çünkü düz saçların yüzeyi ışığı büyük ölçüde yansıttığından, düz saçların kendine özel doğal bir parlaklığı vardır.

NASIL DAHA PARLAK GÖRÜNÜR?

En parlak görüntüyü elde etmek için saçlarınızı yıkayıp saç kremi sürdükten sonra, 3 saniyeliğine soğuk suyla durulayın. Bu kremin saça iyice nüfuz etmesini, saçın kolay şekil almasını ve parlamasını sağlar. Kılları doğal olan geniş bir fırçayla fırçalarken saçınızı kurutun. Saç uçları gibi elektriklenen bölgelere bir miktar hafif serum uyguladıktan sonra parlaklık arttırıcı bir saç spreyi sürerek bitirin.

ÖNERİ:

Eğer şekillendirici ürünleri sık ve çok kullanıyorsanız, bu saçlarınızın matlaşmasına sebep olabilir. Bu durumda derin temizleyici (clarifying) bir şampuanı bir hafta boyunca sürekli kullandıktan sonra, haftada bir kullanmaya devam edin.


SAÇLARINIZ KIVIRCIKSA...

Kıvırcık saçlarda, parlaklığı azaltan ayrılan kırık saçlar ve kısa kısımlar daha fazladır. Özellikle saç düz kurutulursa, bunlar daha da belirgin olur.

NASIL DAHA PARLAK GÖRÜNÜR?

Nemlendirici bir şampuan, saç kremi ve düzleştirici bir jel kullanın. Saçlarınızı geniş dişli bir tarakla açın. Kuruturken, düzleştirmek için saçları 5 cm'lik kümelere ayırıp, bunu yuvarlak bir fırçaya dolayarak kurutun. Kök ve saç uçlarını 2,5 cm'lik kümelere ayırıp, durulanması gerekmeyen bir bakım kremini köklerin altından uçlara kadar sürün. Çok parlak lülelere sahip olmak için, saçlarınızı nemlendirdikten sonra tamamen durulamayıp saç kreminin birazını saçınızda bırakın. Nemli saçlarınıza jöle sürüp, kümelere ayırın ve parmaklarınıza dolayın. Saçınızı doğal kurumaya bırakın.

ÖNERİ:

Gün ortasında saçlarınızın parlaklığını tazelemek için parlatıcı spreylerden kullanabilirsiniz.


SAÇLARINIZ YIPRANMIŞSA...

Parlak görünmeleri için tek şansınız daha bakımlı olmalarını sağlamaktır.

NASIL DAHA PARLAK GÖRÜNÜR?

Saçlarınız nemliyken, saçta bırakılan (durulanmayan) bir bakım ürününü yıpranmış bölgelere uygulayın. Derin bakım yapan iyi kalite bir ürüne yatırım yapıp haftada bir kullanın. Fön makineleri ve maşalar saçlarınızı normalden daha fazla yıpratıyor olsa da, saçlarınızın geçici olarak da olsa daha parlak görünmelerini sağlarlar. Kuru saçlara, elektriklenmeyi gideren serum sürün.

ÖNERİ:

Saçlarınızı fırçalamadan önce, saç fırçanıza az miktarda saç spreyi sıkın. Bu elektriklenmeyi kontrol etmeye ve saç şeklini korumaya yardımcı olur.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>