SAĞLIKLI YAŞAM

Acil enerji bisküvisi...

Kadın ya da erkek, hamile ya da değil tüm insanların günde 1.000 miligram kalsiyum almaları gereklidir. Türkiye’de ilk ve tek olan yeni ürünü "Acil Enerji...
 
   
 
 
     
Yoğun ve aktif yaşayanlar için Tadelle’den yepyeni bir ürün;

Acil enerji bisküvisi tadelle glucose

Tadelle Petit Beurre, Kremalı Bisküvi ve Kraker Grubu ile 2003 yılının sonuna doğru bisküvi pazarına giren SAGRA, Türkiye’de ilk ve tek olan yeni ürünü "Acil Enerji Bisküvisi TADELLE GLUCOSE" u piyasaya sundu. Tadelle Glucose, aktif yaşayan tüm insanların gün içerisinde kaybettikleri enerjiyi çok kısa zamanda geri verecek.

Türkiye’deki bisküvi pazarında üretimini "Ben de varım" yerine "Ben Farklıyım" anlayışı çercevesinde yürütmeyi hedefleyen SAGRA, rakiplerinde bulunmayan özgün ürünler ile tüm tüketicilerine farklı lezzetler sunmaya başladı. Türkiye’nin ilk ve tek ürünü olarak Tadelle Glucose’u tüketicinin beğenisine sunan SAGRA, aktif yaşayan tüm insanların gün içerisindeki yoğun tempoları sonucunda kaybettikleri enerjiyi onlara çok kısa zamanda geri vermeyi hedefliyor.

Türkiye’de bir ilke imza atarak Acil enerji bisküvisi olarak konumlandırılan Tadelle Glucose’un reçetesinde, glikoz özel bir formülasyon sayesinde maximum oranda ve şeker/glikoz dengesi gözetilerek kullanıldı.

GLİKOZ = ENERJİ

Yüzde100 doğal bir hammadde olan glikoz, nişastanın işlenmesi sayesinde ortaya çıkıyor. Bir başka deyişle glikoz, nişasta bazlı şeker olarak tanımlanıyor. Tadelle Glucose tüketildiği zaman içinde bulunan glikoz kana hızla karışıyor ve vücut ihtiyacı olan enerjiyi anında sağlıyor. Bu nedenle Tadelle Glucose, daha özel kitleler içinde oldukça tercih edilebilir bir ürün konumuna otururken, özellikle her yaştaki sporcular, askerler, çocuklar ve enerjiye acil ihtiyaç duyan herkes için ideal bir ürün oluyor..

Glikozun yanı sıra Tadelle Glucose’un formülasyonda bulunan protein, magnezyum ve kalsiyum, insan vücudunun diğer ihtiyaçlarına da cevap verecek hale getirildi. İdeal bir enerji tüketimi için, günlük alınan enerjinin en az yüzde 20’si proteinden alınırken, Tadelle Glucose’un içinde bulunan protein, aynı zamanda kas gelişimine de yardımcı oluyor.

CANLI SAÇLAR, GÜÇLÜ TIRNAKLAR

Organizmanın gereksinimi olan besin maddelerinin en önemli grubunu oluşturan proteinler, metabolizmada direkt rol oynuyor. Proteinler hücre yapısının yanı sıra insanların saçına, derisine, tırnaklarına ve kaşlarına kadar vücudun tüm yapısını meydana getiriyor. Ayrıca vücut zor durumda kaldığında enerji sağlayan proteinler, diyetle birlikte alındığında kas gelişimini sağlayan aminoasitlerin salgılanmasına neden oluyor. Bu da özellikle sporcular için kas gelişimlerini sağlamaları açısından proteinin önemini ortaya koyuyor. Kısacası proteinler hücrelerin hem inşaat malzemesi hem de karmaşık makinelerini oluştururlar.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ İÇİN PROTEİN....

- Sağlıklı bireylerde protein ihtiyacı kilo başına 0,8-1,1 gr dır. Sporcularda ise protein ihtiyacı kilo başına 1,5-2 gr dır. Eğer yapılan spor dalı kuvvet gerektiriyorsa o zaman protein miktarı kilo başına 2-3 gr iken çabukluk gerektiren sporlarda bu değer 1,5-2 gr dır.
- Hamilelik döneminde kadınların protein ihtiyacı normalden %20-30 oranında daha fazla artmaktadır.
- Protein almayan vücut önce kendi hücrelerini kullanır.Bunun sonucunda büyüme durur ve vücut ağırlığında azalmalar meydana gelir ve vücudun hastalıklara karşı direnci azalır.
- Proteinler özellikle çocuk gelişimindeki problemlerin çözümünde ve yetersiz beslenmeden doğan sorunların giderilmesinde önemli rol oynar.

PROTEİN DESTEKCİSİ MAGNEZYUM...

- Proteinlerin kana karışmasını, kasların ve sinirlerin düzenli bir biçimde çalışmasını sağlar.
- Başta stres olmak üzere çok sayıda hastalığa iyi gelir. Özellikle migrene karşı iyidir ve kalbi korur. Astımı ve alerjik nezleyi hafifletir.
- Gebelik,emzirme ve hastalıklardan sonraki iyileşme dönemlerinde magnezyum ihtiyacı artar.
- Gevşetici özelliği vardır. Magnezyum vücutta gevşemeyi sağlar. İskelet ve sindirim sistemindeki adalelerin kasıldıktan sonra gevşemeleri magnezyum varlığında mümkündür. Magnezyum yetersizliği kasların zayıflamasına neden olur.
- Kalpteki damarların da esnekliğini sağlar. Bu özelliği ile kalp krizlerini önleyici etki gösterir
- Erişkinlerde kadınlara 300 mg, erkeklere 350 mg alınması önerilmektedir. Gebelik ve emzirme dönemlerindekilerin 450 mg alması uygundur. Çocuklarda kilo başına günde 6 mg yeterlidir.

ANNE ADAYI, BEBEK VE YAŞLILAR İÇİN KALSİYUM ÖNEMLİ...

- Kalsiyum kaslar ve sinirler için oldukça önemli bir mineraldir.
- Kadın ya da erkek, hamile ya da değil tüm insanların günde 1.000 miligram kalsiyum almaları gereklidir. 50 yaşın üstündekilerde bu miktar 1.200 miligramdır. Hamile kadınlarda ise günlük gereksinim normalden 500-1000 miligram daha fazladır. Buna göre eğer hamile iseniz günde 1.500-2.000 miligram kalsiyum almalısınız. Tadelle Glucose içerdiği 380 miligram kalsiyum ile günlük ihtiyaç duyulan miktarın %30 ‘unu karşılamaktadır.
- Kalsiyum organizmanın düzgün çalışabilmesinde kilit rol oynar.
- Kalbin düzenli atması, kan pıhtılaşmasının düzenli işlemesi, sinir sisteminin sağlıklı çalışması ve kasların düzgün fonksiyon görmesi de kalsiyumun yardımıyla olur.
- Kişinin kalsiyum ihtiyacı daha doğmadan önce başlar. Hamilelik döneminde gelişmekte olan bebeğin de güçlü kemiklerinin ve dişlerinin olması için kalsiyuma gereksinimi vardır. Ayrıca sağlıklı sinir sistemi, kalp ve kas yapıları için de kalsiyum önemlidir. Annede olduğu gibi, gelişimini hızla devam ettiren bebeğin de kalp atım ritminin normal ve kan pıhtılaşma sisteminin düzgün şekilde gelişmesi için yeterli kalsiyum alması şarttır.Bu yüzden hamilelik döneminde çocuğun gelişimi için mutlak surette kalsiyum içeren gıdalar tercih edilmelidir.


100 GR. TADELLE GLUCOSE’UN İÇİNDE NE VAR?

- Enerji : 472 kcal.
- Protein : 10.49 gr.
- Yağ : 19 gr.
- Karbonhidrat : 65 gr.
- Diyet Lif : 2.58 % km
- Magnezyum : 90 mg
- Kalsiyum : 386 mg
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>