SAĞLIKLI YAŞAM

Çoğu hastalığa soya fasulyesi!

Cildin gençleşmesi tedavilerinde ve Saç dökülmesi kullanılan soya fasulyesinin, kemoterapi hastaları ve menopoz dönemindeki kadınlarda da olumlu etkilerinin saptandığı açıklandı...
 
   
 
 
     
ABD'deki Karmanos Kanser Enstitüsü'nden Prof. Dr. Ömer Küçük, ABD'de saç dökülmesi ve cildin gençleşmesi tedavilerinde kullanılan soya fasulyesinin, kemoterapi hastaları ve menopoz dönemindeki kadınlarda da olumlu etkilerinin saptandığını açıkladı.
Karmanos Kanser Enstitüsü'nden Prof. Dr. Ömer Küçük, kanser tedavisi ile ilgili hayvanlar üzerinde yürütülen klinik araştırmalar sırasında, soya fasulyesinin kemoterapi ilaçlarının olumlu etkisini daha da güçlendirdiğinin belirlendiğini kaydetti. Prof. Dr. Küçük, şöyle konuştu: "Hasta hayvanlarda kemoterapi öncesinde soya fasulyesi kullanımı sonucunda yaşam süresi 4 haftadan 8 haftaya çıkartılmıştır. Özellikle son zamanlarda soya fasulyesi, ABD'de saç dökülmesi ve cildin gençleşmesi tedavilerinde kullanılmaya başlandı. Tablet haline de getirilen soya, menopoz dönemindeki kadınlar ve kemoterapi hastalarına uygulanıyor. Soya fasulyesi, menopoz dönemindeki kadınların sıcak basmasını önlediği gibi kadınların kemik erimesini de yavaşlatıyor.

habersağlık
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>