SAĞLIKLI YAŞAM

Derdinizin Dermanı Badem

Peki ama neden? İşte cevabı…
 
   
 
 
     

Yapılan araştırmalar 10 hafta boyunca günde iki avuç düzenli olarak yenecek bademin tokluk hissi vererek obeziteye karşı mücadelede yararlı olduğunu gösterdi.

Sürenin sonunda badem yiyen grupta yemek yeme isteğinin daha azaldığı ortaya çıktı.

Araştırmacılar “içindeki antioksidanlar vitamin E ve magnezyum tokluk hissi veriyor. Kimse badem zayıflatıyor sanmasın” dedi.

Bademde çinko demir kalsiyum potasyum E vitamini gibi mineraller ve vitaminler vardır. Bademin kaliteli protein içermesi ve sağlıklı yağlardan zengin olması kişiyi daha uzun süre tok tutuyor. Badem sert bir yiyecek olduğu için çiğnemesi zor oluyor ve bu durum kişinin çiğneme duygusunu tatmin ediyor.

Lif oranı yüksek olduğu için bağırsak hareketlerini artırıyor. Hazırlama zorluğu olmadığı için her yerde kolayca bulunabiliyor ve her yere kolayca taşınabiliyor.

Zayıflamak için bademi çiğ tuzsuz ve kavrulmamış alın. Mümkünse kabuklu ve kabuğu kolay kırılabilir olandan tercih edin.

Meyveleri tek başına yemektense bademle birlikte yediğinizde glisemik indeksi düşürmüş olursunuz bu da sizin daha tok kalmanızı sağlar. Yiyecek bir şey bulamadığınızda da 50 tane bademi bir öğün olarak da tüketebilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>