SAĞLIKLI YAŞAM

Diri Göğüsler İçin Bir Parça Kumaş Yeter

Aklınıza pek çok şey geliyor değil mi? Ama bunu tahmin etmeniz biraz zor; göğüslerinizi toparlamaya!
 
   
 
 
     

Esnek bir kumaşla uygulaycağınız egzersizler size zerafetten daha fazlasını kazandırıyor; duruşunuzun düzelmesini sağlıyor, beden üzerinde hakimiyet kurmanızı kolaylaştırıyor. Kumaş esnek olduğu için size sahip olduğunuz güze göre daha yoğun ya da hafif egzersiz yapma şansı da tanıyor. Dikkat etmeniz gerekn tek şey; ezersizleri haftada 3 kez uygulamak.

1. EGZERSİZ

Çekme kuvveti


Bacaklarınızı iyice açın. Ayakuçlarınızı biraz dışa doğru çevirin. Her iki kolunuzu yanlara doğru açarak kumaşı hafifçe gerin. El yüzeyleriniz öne doğru bakmalı. Şimdi kollarınızı gergin halde, bandın direncine karşı 3 aşamada yukarı kaldırın, nefes verin. Kollarınızı yine 3 aşamada aşağı indirin, nefes alın. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

2. EGZERSİZ

Çapraz göğüs hareketi


Bacaklarınızı hafifçe açın. Esnek kumaşı sırtınızdan geçirdikten sonra iki elinizle sıkıca kavrayın. Şimdi kumaşı, kollarınız çapraz oluşturuncaya dek iyice çekin, nefes verin. Ardından yine 3 aşamada başlangıç pozisyonuna dönün, nefes alın. Egzersizi 10 kez uygulayın.

3. EGZERSİZ

Duvar desteği


Bacaklarınızı hafifçe açarak duvara bir adım uzaklıkta durun. Kürek kemiğinizin üzerinden geçirdiğiniz kumaşın uçlarını her iki elinizle kavrayın. Ellerinizi kumaşla birlikte duvara dayayın ve kollarınızı bükün. Şimdi 3 aşamada duvara doğru hareket edin, nefes verin. Yine 3 aşamada başlangıç pozisyonuna dönün, nefes alın. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

4. EGZERSİZ

Yanlara doğru gerilme

Bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Kumaşu bedeninizin önünde iki ucundan sıkıca kavrayın. Kollarınızı gerin ve kumaş göğüs hizasına gelinceye dek yukarı doğru kaldırın. Şimdi gergin kollarınızla kumaşın uçlarını zıt yönlere doğru 3 aşamada çekin. Bu sırada nefes verin. Yine 3 aşamada başlangıç pozisyonuna dönün, nefes alın. Egzersizi 10 kez tekrarlayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>