SAĞLIKLI YAŞAM

Libido paşası ya da sultanı mısınız?

Yatağını ısıtmak için sadece sıcak su torbası kullanan biçarelerden misiniz? Yoksa kırk kaplan gücündeki libido paşası ya da sultanı mısınız?
 
   
 
 
     
Haberturk.com H2'deki arkadaşların hazırladığı habere göre libidonuzu uyarmak için birbirinden etkili 4 farklı yöntem. İngiltere'de şu aralar pek bir 'in' olan bu yöntemler ülkemizde de özellikle bekarların (çoğunlukla partner bulmak için) devam ettikleri lüks spor kulüplerinin müfredatına eklenebilir diye düşünüyoruz.

BIKRAM YOGA

Geleneksel yoga tekniğinden pek farklı olmayan bu yoga da sadece bu konuya özel 26 özel pozisyonu 40 derece olan oda sıcaklığında uygulamak gibi bir çılgınlık var.

Londra'da en yetkin Bikram Yoga eğitmeni olan Michele Pernetta, "Bikram Yoga'nın en seksi yoga tekniği" olduğu görüşünde. Dövüş sanatlarında siyah kuşak sahibi, 44 yaşındaki bayan öğretmen o kadar iddialı ki, eğer burada libidonuzu yükseltmeyi başaramassanız, manastıra gitmenizi tavsiye ederim" diyor.

Bu yoga egzersizleri hayati organlarınızı kuvvetlendirdiği gibi, cinsel enerji akışını hızlandırıp, vücudunuza esneklik veriyor. Ayrıca tabii yatak odanız için birkaç özel baharatlı egzersiz tarifi de var.

KOŞU

Vücudunuza direnç kazandırmak için süper başarılı bir egzersiz olan koşu, cinsel yaşamınız için de esasında aspirin kadar yararlı ve kolay bir çözüm.

Uzun ve kuvvetli bacaklar; bir çok zorlu ve ustalık isteyen pozisyonu hayata geçirmekte:)) size yardımcı olacaktrır. Koşmak dolaşım sistemini hızlandırdığı ve düzenlediğinden özellikle erkekelere tavsiye ediliyor. Haftada birkaç gün düzenli koşu erkeklerin sekste daha fazla tatmin olmalarını sağlayacaktır. Dolaşım sistemi düzenli olan bir erkeke daha az ereksiyon problemi çeker bunu da unutmayalım.

BOKS

Hem kilolardan kurtulmanızı , hem kalp atışınızı iyi yönde hızlandırmanızı sağlayan bir egzersiz türü boks. Stres, hem testesterone hem de libido azalmasını etkileyen en büyük etkilerden bir. Kardiyo egzersizleri ise stresle başetmenizde size avantaj sağlayan en güçlü egzersiz çeşidi ki boks yapabilmek için bunu periyodik çalışmanız önemli.

Ayrıca bokstan uzak duran bayanlar için küçük bir tavsiye, vücudun üst kısmında dayanıklılık sağlayan ve güçlendiren bu sporu yaptığınız takdirde yarı yolda kalma riskiniz pek kalmıyor.

DANS

Çok yakın, çift kişiyle yapılan danslardan bahsetmiyoruz tabii:) O egzersizden çok konuya direkt girmek oluyor.

Fakat salsadan göbek dansına, hip-hop'dan latin'e bütün danslar öncelikle vücudunuza esneklik verirken, dayanıklılık, abdominal zarı kuvvetlendirmek diğer iyi yan etkileride saymakla bitmiyor. Kaslarınız, özellikle orgazm ve ereksiyon için önemli olan pelvis bölgesindeki kaslarınız dans ile kuvvetleniyor. Tabii tüm bunlara yatak odasındaki hareketlerinize dansla gelen artistik puanı da eklediniz mi, bilemiyoruz nereye kadar?

Kaynak: www.haberturk.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>