KÖŞE YAZILARI | İLKAY CAM

O Gün Bu Gün...

Bugün dünya küvette pinekleme günü olarak kutlanacak... (İlkay Cam)
 
   
 
 
     

Bugün dünya küvette pinekleme günü olarak kutlanacak, devlet kadınlar gününü kutlamak amacıyla her eve bir erkek stiriptizci ve bir masör gönderecek.

Bugün ev kadınlarına emekleri için teşekkür edilecek, sırtları sıvazlanacak, sevgi gösterilecek bununla da yetinilmeyip maaş bağlanacak. Kadınlar birbirlerinin evinde temizlik denetlemesi yapmayacak, kimin çocuğu daha başarılı, kimin kocası daha çok kazanıyor yarışmaları ikinci bir emre kadar yasaklanacak. Bugün tüm anneler bir gün süreyle hafızasını yitirecek ve çocuklarını, kocalarını ve ev işlerini düşünmeyecek.

Bugün sadece bir gün için de olsa erkekler hamileliği, lohusalığı, adet sancısını, emzirmeyi kürtajı, bekareti, ağdayı tadacak, çocuklara bakacak, yemekleri yapacak, evi temizleyecek. Bütün erkekler özür dileyecek, teşekkür edecek, ‘lütfen’ diyecek ve bir kelime bile küfür etmeyecek, eşlerine ve sevgililerine çiçek alacak, iltifat edecekler ve konuşmalarını dinleyip ne dediklerini gerçekten anlayacaklar.

Ülke çapında futbol başta olmak üzere tüm spor karşılaşmaları, at yarışı ve loto çekilişleri bir gün süreyle iptal edilecek. Ağır tempolu, acıklı diziler, evlendirme programları, yemek tarifleri yayınlayan kanallar bir gün tatil edilecek.

Bugün hiç bir kadına cinsel istekleri var diye azgın, kaşar, sürtük, kaltak ya da orospu denmeyecek, her kadın canının çektiği insanla suçluluk duymadan sevişecek, ön sevişme ve orgazm zorunlu olacak, sadece erkekler korunacak ayrıca işlevi değil boyu önemli olacak. Reklamlarda daha çok çıplak erkek yer alacak ve kadınlara yönelik porno filmler çekilecek.

Bugün dünyanın hiçbir yerinde kadınlara tecavüz edilmeyecek.
Bugün hiç bir koca yemek tuzsuz da olsa karısını dövmeyecek.
Bugün hiçbir erkek bir kadını aldatmayacak, geçmiş aldatılmalar sineye çekilmeyecek intikamı bugün alınacak.

Bugün kadınlarla konuşulurken sadece yüzlerine, dönüp giderken de sadece saçlarına bakılacak, sokakta yürürken kimse sizi nasıl becereceğini fısıldamayacak, kadın kas gücü erkekten fazla olacak gerekirse fısıldayanların icabına bakılacak.

Bugün bedenimiz sadece bizim olacak, ‘hayır’ sadece ‘hayır’ olacak, kadınlar hayır deme haklarını kullanacak ve sözlerini ikinci kez yinelemek zorunda kalmayacaklar. Bugün itiraz eden, sesini yükselten, direnen, hakkını talep eden kadınlara çirkef, cadaloz, şirret, tatminsiz denmeyecek. Bugün kadınlar boyun eğmeyecek, kaderine razı olmayacak, sineye çekmeyecek, sabretmeyecek.

Bugün bütün çalışan kadınlar aynı pozisyondaki erkek çalışanlarla eşit ücret alacaklar ve aynı hızda terfi edecekler, çalışan anneler çocuklarına karşı suçluluk duymayacaklar.

Bugün doğudaki tüm babalar kızlarını da çocuk sayısına dahil edecek, onları okula gönderecek ve rızasını almadan evlendirmeyecek.

Bugün mecliste kadın ve erkek milletvekilleri eşit sayıda olacak, ülke yönetimine kadınlar da yarı yarıya katılacak, kendilerini ilgilendiren kanunları bizzat kadınlar yazacak. Tüm savaşlar ve ayaklanmalar 24 saat süreyle ateşkes ilan edecek. Bugün hiçbir asker ölmeyecek, yaralanmayacak; hiçbir anneye evladının ölüm haberi ulaşmayacak.

Bugün topuklu ayakkabılar ayakları yormayacak, korseler ruhları sıkmayacak ağda acıtmayacak, bütün kadınlar 5 kilo vermiş olarak uyanacak. Bugün ne giysek yakışacak; mini etekler, dekolteler serbest, memeler fora olacak! Tüm gün spalar, kuaförler, ayakkabıcılar, mağazalar % 100 indirimde olacak, yiyecekler şişmanlatmayacak.

Bugün sokaklar temizlenip parfümlenecek ve binalar uyumlu renklere boyanacak, yollar ve kaldırım taşları ince topuklara ve bebek arabalarına uygun dizayn edilecek.

Bugün tüm sarışınlardan zeka fışkıracak, kadının saçı uzun aklı daha uzun olacak, bugün kadın elinin hamuruyla erkek işine karışacak, bugün kadın sırtındaki sopayı alacak karnındaki bebeğe sıpa diyenin kafasına kafasına indirecek.

Bugün entelektüel kadınlar cümlelerini bitirene kadar can kulağıyla dinlenecek, zeki kadınlardan korkulmayacak, feministlere çirkin, frijit ya da evde kalmış denilmeyecek.

Bugün Mars uzayın karanlığına çekilirken Venüs pırıl pırıl parlayacak.

Bugün soğuk üşütmeyecek, ateş yakmayacak.

Bugün kırmızı kar yağacak.

Bugün balık kavağa çıkacak.
Bugün beyinlerdeki örümcekler dağa kaçacak.
Dağ yanacak bitecek kül olacak...


İLKAY CAM
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>